کاریابی در کانادا, کاریابی خارجی, مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر برمحور مهارت و تجربه‌کاری متقاضی در مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان است.

دریافت امتیاز جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

برنامه مهاجرتی skilled worker ساسکاچوان با عنوان PNP شناخته می‌شود. جهت ورود به استان ساسکاچوان از طریق نیروی‌کار skilled worker باید امتیازات لازم را بدست آورید. برای این منظور فاکتورهایی وجود دارد که در امتیازآوری موثر هستند.

قبل‌از هرگونه تصمیم‌گیری درخصوص این اقدام باید امتیاز متقاضیان این‌روش محاسبه شود. این‌کار توسط متخصصان ما در شعب گروه بین‌المللی آرتا قابل انجام است.

جمعیت و وسعت کانادا

کانادا بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور دنیا است که فقط حدود ۳۷.۵۰۰.۰۰۰ جمعیت دارد. کشور کانادا شش برابر ایران وسعت دارد.

باتوجه به برنامه‌های دولت کانادا درجهت توسعه کشور، تصمیم گرفته‌شده از مناطق مختلف این کشور استفاده شود.

این امر مستلزم جمعیتی است که بتوانند این مناطق را پوشش دهند. بر همین اساس استان ساسکاچوان برنامه مهاجرتی را عنوان کرده که برای ایرانیان بسیار جذاب است.

اقامت کانادا از روش اسکیل ورکر skilled worker ساسکاچوان
اقامت کانادا از روش اسکیل ورکر skilled worker ساسکاچوان

فاکتورهای امتیاز آور در سیستم نیروی کار skilled worker

یکی از فاکتورهای امتیاز آور اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر، میزان تحصیلات متقاضی است. داشتن مدرک زبان، و مهارت در زبان های انگلیسی و فرانسه نیز از فاکتورهای امتیاز آور است. سن از دیگر فاکتورهای کسب امتیاز است و سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال مشمول بالاترین امتیاز خواهند شد. سوابق کاری، از دیگر موارد در کسب امتیاز است.

یکی از موارد مهم که می تواند به امتیازات شما کمک شایانی بکند داشتن کارفرما و پیشنهاد کاری در ساسکاچوان است. مورد دیگر میزان انطباق پذیری شخص است که شامل داشتن فامیل و بستگان نزدیک در کانادا است.

شرایط کار جهت اخذ اقامت

برای صلاحیت در بخش سابقه‌ی کاری باید ثابت کنید در ۱۰ سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت یا معادل آن پاره وقت داشته‌اید.

نکته مهم راجع‌به شرایط کار در برنامه اسکیل ورکر کانادا وجود دارد اول اینکه پشت سرهم باشد. دوم، درآن مدت حقوق دریافت کرده باشد. در غیر این‌صورت اگر کار داوطلبی یا دوره کارآموزی بوده،تجربه کاری به حساب نمی آید.

سابقه‌ی کاری هم‌زمان با تحصیل

تعریف این قانون در اخد اقامت از طریق اسکیل ورکر برای دو دسته از افراد متفاوت است.

الف)کسانی که در کشور کانادا همزمان با تحصیل کار کرده‌اند.

ب)کسانی که در خارج از کشور کانادا حین تحصیل مشغول کار بودند.

با توجه به دو مورد بالا اگر شما در کشور کانادا زندگی می‌کنید و طبق قانون به ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل مشغول به‌صورت پاره وقت مشغول بودید، نمی‌توانید از آن تجربه‌ی کار پاره‌وقت در بخش فدرال اسکیل ورکر امتیازی دریافت کنید. در خارج از کانادا اگر حین تحصیل کار می‌کردید می‌توانید از آن در اخذ اقامت از این طریق امتیاز کسب کنید.

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر
مهاجرت از طریق اسکیل ورکر

اطلاعات بیشتر درمورد اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

ویزای همراه در اسکیل ورکر کانادا

فردی که خواستار اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر است، می‌تواند اعضای خانواده‌ی خود را به عنوان همراه داشته باشد. که شامل همسر و فرزند زیر ۲۲ سال اش است.

نکته مهم این است که کسانی مانند پدرو مادر، برادر یا خواهر و بقیه بستگان نمی‌توانند در پرونده‌ی همراه قرار بگیرند.

هم‌چنین ارائه‌ی مدارک مربوط به مهاجرت از قبیل رسید تمکن مالی، اوراق هویتی و….برای هریک از همراهان ضروری است.

بررسی شرایط اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

مهاجرانی که موفق به دریافت اقامت کاری کانادا از این روش می‌شوند اقامت ۵ ساله کانادا را از این طریق می‌گیرند.

اخذ اقامت کانادا از این روش در شرایطی قابل تمدید است که سه سال از پنج سال آخر زندگی درکانادا را به مشغول فعالیت کاری بوده و مالیات خود را نیز پرداخت کرده باشد. اطلاعات بیشتر…

امتیاز برای برنامه‌ی اسکیل ورکر کانادا

امتیازات به دو بخش قبل از ساخت پروفایل در اکسپرس اینتری و پس از آن تقسیم می‌شود. همان‌طور که قبلا هم گفته شد سه برنامه اسکیل ورکر کانادا جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر وجود دارد:

 • برنامه skilled worker فدرال: برای افراد واجد شرایط در سراسر جهان آزاد است. داوطلبان باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ را کسب کنند.
 • برنامه اسکیل تریدز فدرال: برای تجار واجد شرایطی که اخیرا در یکی از مشاغلی خاص تجربه داشته‌اند و می‌خواهند بطور دائم به کانادا مهاجرت کنند.
 • دسته تجربه کانادایی: برای افرادی است که اخیراً حداقل یک سال تجربه کار تخصصی در کانادا را داشتند.

برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای ویزای skilled worker

برنامه کاندیدهای استانی کانادا یا PNP برای جذب افراد با استعداد و متخصص به منظور جبران کمبود نیر‌وهای متخصص در استان‌های کانادا ایجاد شد. هزاران متقاضی از طریق برنامه PNP موفق شدند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم بگیرند. این یکی از روش های اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر است.

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

افراد واجد شرایط برنامه‌ی مهاجرت استانی

برای برنامه مهاجرتی استان‌های کانادا یا (PNP)، هر استانی معیار و استانداردهای خاص خود را دارد. برای مثال ممکن است در یک استان اولویت با متقاضیانی باشد که در زمینه‌ی خاصی تخصص دارند و در استانی دیگر اولویت با افرادی باشد که مهارت بالایی در زبان فرانسه دارند.

این معیارها به نیاز‌های هر استان بستگی دارد. متقاضیان باید مدارکی دال بر برخورداری از این معیارها را ارائه دهند.

در واقع افراد در برنامه نامزدهای استانی باید ثابت کنند که می‌توانند در اقتصاد کانادا سهم مثبتی داشته باشند.این شیوه نیز یکی از معروفترین شیو های اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر می‌باشد. در هر PNP ، چندین برنامه و زیر مجموعه وجود دارد که معمولاً به عنوان “جریان یا استریم” شناخته می‌شوند.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی کانادا

در کانادا، تمام تصمیمات نهایی در مورد مهاجرت با دولت فدرال است، نه دولت‌های استانی. به همین دلیل، برنامه‌های استانی فرآیندی دو بخشی هستند. ابتدا باید برای نامزدی استانی، به استان مورد نظر مراجعه کنید. سپس، در صورت تأیید استان، باید درخواست دوم را برای دریافت اقامت دائم کانادا به دولت فدرال ارائه دهید.

شرایط برنامه اسکیل ورکر فدرال

برنامه اسکیل ورکر فدرال از یک سیستم امتیازدهی متفاوت برای ارزیابی استفاده می‌کند. این سیستم برای متقاضیان واجد شرایط و تمام اعضای خانواده و تحت کفالت جهت اخذ اقامت دائم این کشور طراحی شده است.

در مجموع دو مرحله امتیاز بندی سیستم اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر کانادا وجود دارد که در صورت کسب امتیاز در مرحله اول وارد قسمت دوم خواهید شد.

مراحل ورود به اسکیل ورکر

در مرحله اول اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر، کاندیدای اصلی باید برای ورود به مرحله پول (pool) اکسپرس اینتری حداقل امتیاز ۶۷ از یک سیستم ۱۰۰ امتیازی را کسب کند تا وارد مرحله دوم کسب امتیاز شود.

سپس کاندیداها یک پروفایل آنلاین در بخش Pool اکسپرس اینتری ارائه می‌کنند که توسط سیستم جامع امتیازبندیCRS، از صفر تا ۱۲۰۰ امتیاز داده می شود.

در صورتی که متقاضیان بتوانند در هر دو مرحله امتیازهای لازم را بدست بیاورند، دولت کانادا برای این افراد ویزای دائم PR کشور کانادا را صادر می‌کند.

کاریابی بین المللی
کاریابی بین المللی

سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) چیست؟

سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS)، نقش کلیدی در انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری دارد. این سیستم از روشی واضح و عمومی برای تعیین متقاضیانی که شایسته دریافت دعوتنامه اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر فدرال هستند؛ استفاده می‌کند.
وظیفه این سیستم، انتخاب بهترین متقاضیانی است که آینده اقتصادی و شغلی خوبی در کانادا خواهند داشت. روند امتیازدهی این سیستم براساس مشخصات متقاضیان مثل مهارت‌ها، تحصیلات، سابقه کار و… است.

ساختار و عوامل انتخاب در سیستم جامع رتبه بندی (CRS)

• سن
• تحصیلات
• مهارت در زبان رسمی
• شریک زندگی
• مجموعه‌ای از مهارت‌های انتقال‌پذیر یا عوامل متقابل که مجموعه اصلی را تقویت می کنند.

امتیاز زبان برای ورود به لیست اسکیل ورکر

حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر، نمره ۲۸ است؛ ( ۲۴ امتیاز برای زبان اول و ۴ امتیاز برای زبان دوم.)

برای به دست آوردن امتیازات این قسمت باید کد مربوط به مدرک معتبر زبان خود را در وب‌سایت وارد کنید.

حداقل امتیاز مورد نیاز برای زبان انگلیسی بر اساس معیار سنجش سطح زبان در کانادا (CLB)، و برای زبان فرانسوی براساس معیار( NCLC)، امتیاز هفت است.

شما برای محاسبه امتیاز مهارت زبان خود باید نمرات چهار توانایی زبان(Writing-Speaking-Listening-Reading) خود را به نمرات CLB و NCLC معادل‌سازی کنید.

زبان انگلیسی و فرانسوی
زبان انگلیسی و فرانسوی

زمان و هزینه برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

مدت زمان فرآیند بررسی درخواست شخص متقاضی برنامه اسکیل ورکر کانادا به طور معمول شش ماه یا کمتر است.

هزینه برنامه اسکیل ورکر کانادا نیز به شرح زیر تعیین شده است:
 • متقاضی اصلی: ۵۵۰ دلار کانادا هزینه رسیدگی به درخواست و ۴۹۰ دلار برای اخذ اقامت کانادا
 • همسر یا نامزد شخص متقاضی: ۵۵۰ دلار کانادا هزینه رسیدگی به درخواست و ۴۹۰ دلار برای اخذ اقامت کانادا
 • فرزند شخص متقاضی که زیر ۲۲ سال بوده و همسر نداشته باشد: ۱۵۰ دلار کانادا برای هر فرزند

برنامه اسکیل ترید فدرال

برنامه اسکیل ترید کانادا (FSTP) چیست؟

نیروی متخصص فنی یا اسکیلد ترید کانادا برنامه ای است که در آن مشاغل مورد نیاز کارفرماهای این کشور معرفی شده است.

متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر اقدام کند. در واقع، برنامه نیروی فنی متخصص زیر مجموعه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال است .

اگر نیروی فنی بخواهد به واسطه این برنامه به این کشور مهاجرت کند باید از سیستم اکسپرس اینتری اقدام کند.

حداقل شرایط اولیه اسکیلد ترید کانادا

در ابتدای کار برای آنکه فرد بتواند خود را برای حضور در اسکیل ترید امتحان کند باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • حداقل دانش زبانی ( نمره پنج برای مهارت صحبت کردن و شنیدن، نمره چهار برای خواندن و نوشتن)
 • حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت و مرتبط با حرفه (یا سابقه کار پاره وقت به اندازه دو سال) در طی پنج سال قبل از اقدام برای برنامه نیروی فنی متخصص کانادا
 • داشتن صلاحیت‌های لازم از هر لحاظ برای انجام کار
 • جاب آفر کانادا به صورت تمام وقت و اعتبار حداقل یک سال یا داشتن مدرک فنی صادره از کانادا
 • داشتن تمکن مالی برای تامین مایحتاج اولیه

امتیاز برای کارگر ماهر فدرال

اسکیل ترید کانادا در برنامه استانی

خبر خوب دیگر برای متقاضیان برنامه متخصص فنی کانادا این است که این افراد می‌توانند از این راه برای برنامه استانی کانادا در زمینه اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر استفاده کنند.

به ‌دلیل اینکه هر استان به نیروی کار نیاز دارد. بنابراین، برای این کار در سیستم اکسپرس اینتری، بعد از انتخاب برنامه استانی باید از گزینه مهاجرت به استان مورد نظر از طریق برنامه اسکیل ترید را انتخاب کرد.

لازم به ذکر است که هر برنامه استانی برای خود شرایط و قوانینی دارد که اگر متقاضی بتواند آن ها را بر آورده کند می تواند دعوت نامه برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر کسب کند.

امتیاز این دعوت نامه بر روی رتبه اکسپرس انتری تاثیر می‌گذارد و مهاجرت به کانادا برای فرد قطعی می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر جهت اخذ اقامت از این طریق با همکاران ما تماس بگیرید.

متقاضیان اخذ ویزای اسکیل ترید بر اساس معیارهای مختلفی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار و … رتبه بندی می شوند.

متخصص فنی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

مشاغل فنی اسکیل ترید

مشاغل فنی فدرال یا همان (Federal Skill Trades) شامل شغل‌هایی هستند که نیازمند دانش یا توانایی و مهارت خاصی باشند. از این رو، برای آگاهی شما، لیستی از گروه های کاری مورد نظر برای این برنامه طبق قوانین ( NOC:B) آورده شده است.

 • کارگران فنی در مشاغل صنعتی،برقی و ساختمانی
 • کارگران فنی در مشاغل نگه‌داری و بهره برداری از تجهیزات
 • سرپرستان و کارگران فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مرتبط
 • سرپرستان پردازش،ساخت و خدمات و اپراتور‌های کنترل مرکزی
 • سرآشپزها وآشپزها
 • قصاب‌ها و نانواها

اسکیل ترید کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

هر کدام از استان‌های کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت و زندگی در یک استان خاص در کانادا را دارند برنامه اسکیل ترید اختصاصی ایجاد کرده‌اند..

توجه کنید که این استان‌ها به‌تنهایی تصمیم‌گیرنده نیستند و تصمیم‌گیری نهایی توسط دولت فدرال انجام می‌شود اما برنامه‌های استانی به دلیل رسیدگی سریع به درخواست‌ها محبوبیت زیادی دارند.

از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی می‌توانید به اخذ این نوع اقامت راه پیدا کنید. شیوه های متفاوتی جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر وجود دارد.

واجدین شرایط

برنامه اسکیل تریدز فدرال برای کارگران ماهری است که می‌خواهند بر اساس شایستگی در یک حرفه تخصصی، اقامت دائم داشته باشند. برنامه معاملات ماهر فدرال، جزء سه برنامه برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر می‌باشد.

کارگران ماهر کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

حداقل الزامات برنامه اسکیل تریدز فدرال

 • سطح زبان مورد نیاز برای هر توانایی زبانی مانند نوشتن، خواندن، گوش کردن و صحبت كردن را برآورده کند.
 • حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت (یا مقدار معادل آن با کار پاره وقت) در یک حرفه ماهر داشته باشد. سابقه کار فرد، پنج سال قبل از درخواست کار وی داده شود.
 • تجربه کاری شما در اخذ این نوع اقامت درصورتی قابل قبول است که کارهای با دستمزد انجام داده باشید.

شرایط قابل قبول

(انجام کار با پرداخت پول یا حق کمیسیون تجربه کاری محسوب می‌شود. کار داوطلبانه یا کارآموزی، تجربه کاری حساب نمی شود)

 • مطابق با شرایط شغلی که در طبقه بندی مشاغل ملی کانادا تعیین شده است،‌ نیاز به گواهی صلاحیت است.
 • علاوه بر آن داشتن پیشنهاد شغلی معتبر برای اشتغال تمام وقت به مدت یک سال جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر لازم است.
 • یا دارا بودن گواهی صلاحیتی که توسط یک مقام استانی، محلی یا فدرال کانادا جهت کار در تجارت ماهر صادر شده است.

اسکیل تریدز فدرال؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

تجربه کاری ماهر در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

معاملات ماهر برای اسکیل تریدز فدرال، تحت این گروه‌های طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) سازماندهی می‌شود:

 • ۷۲، صنایع صنعتی، برق و ساختمان
 • ۷۳، تجارت و نگهداری تجهیزات و عملیات
 • ۸۲، سرپرستان و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولید مرتبط
 • ۹۲، سرپرستان پردازش ، تولید و خدمات و اپراتورهای کنترل مرکزی
 • مینور گروه ۶۳۲، سرآشپزها و آشپزها
 • گروه کوچک ۶۳۳، قصابی و نانوا

نکته قابل توجه در تجربه کاری ماهر

گروه های اصلی NOC به مشاغل مختلف تقسیم می شوند و همه آن‌ها در دسته مهارت B هستند.

شما برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر باید ثابت کنید که وظایف مندرج در بیانیه اصلی شرح شغل در NOC را انجام داده اید. این شامل همه وظایف اساسی و اکثر وظایف اصلی ذکر شده است.

اگر تجربه شما با توضیحات موجود در NOC مطابقت نداشته باشد، درخواست شما توسط کشور کانادا رد می‌شود.

تجربه کار تنها پس از زمانی که واجد شرایط انجام کار مستقل بودید‌، برای اخذ اقامت محاسبه می‌شود.

تجربه کاری ماهر؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
تجربه کاری ماهر؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

امتیاز تحصیل در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

هیچ الزامات آموزشی برای برنامه معاملات ماهر فدرال در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر وجود ندارد. اما، اگر می‌خواهید رتبه خود را در استخر اکسپرس اینتری ارتقا دهید‌، دوراه برای انجام این کار وجود دارد.

اگر در کانادا به مدرسه رفته اید، می‌توانید برای یک گواهینامه، دیپلم یا مدرک از یک موسسه درکانادا نظیرمتوسطه (دبیرستان) یا موسسه پس از متوسطه (دانشگاه) امتیاز بگیرید.

تحصیل در خارج کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

همچنین اگر تحصیلات خارجی دارید، می‌توانید برای مدرک تحصیلی تکمیل شده در راستای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر امتیاز بگیرید.

در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که که دارای گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) برای اهداف مهاجرت از یک سازمان تعیین شده هستید. اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر راه های متفاوتی وجود دارد جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

در واقع نشان می‌دهد تحصیلات شما برابر با یک گواهی، دیپلم یا مدرک تکمیل شده از یک سازمان آموزشی کانادایی مثل متوسطه (دبیرستان) یا موسسه پس از متوسطه (دانشگاه) است.

امتیاز تحصیل در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
امتیاز تحصیل در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

توانایی زبانی در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

برای نمره‌ی قبولی باید حداقل توانایی در خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید. اطلاعات آزمون خود را در فرم Express Entry جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر وارد کنید.

آزمون‌های زبان شما دوسال پس از تاریخ نتیجه آزمون معتبر است. آن‌ها باید در روزی که برای اقامت دائم درخواست می‌کنید معتبر باشند.

آموزش زبان کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
آموزش زبان کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اثبات وجوه در اخذ اثامت از طریق اسکیل ورکر

شما باید ثابت کنید که پول کافی برای خود و خانواده‌تان را برای اقامت در کانادا دارید. در غیر این‌صورت باید ‌بطور قانونی در کانادا کارداشته باشید و یک پیشنهاد کاری معتبر از سوی یک کارفرما را دارا باشید.

شرایط قبولی در برنامه اسکیل تریدز فدرال

 • شما باید برای کار در کشور کانادا مجاز باشید. همچنین برای جایی که اجازه دارید در کانادا زندگی کنید.
 • شما باید برای زندگی در خارج از استان کبک برنامه ریزی کنید. استان کبک کارگران ماهر خود را در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر انتخاب می‌کند.
 • وقتی مشخصات خود را برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر پر می‌کنید، از شما پرسیده می‌شود که قصد دارید در کجای کانادا زندگی کنید. لازم نیست در آینده حتما در آن استان اقامت داشته باشید.
 • اگر نامزد استانی هستید، باید در استان یا منطقه‌ای که شما را نامزد کرده است ساکن شوید.
 • توسط استان یا منطقه مورد ارزیابی قرار می‌گیرید.
 • به احتمال زیاد باید به آن استان یا منطقه بروید تا تجارت‌تان ارزیابی شود. همچنین ممکن است به یک کارفرما در کانادا نیاز داشته باشید تا به شما آموزش دهد.

فرم کار در کشور کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
فرم کشور کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

تجربه کار کانادایی (CEC) برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

یکی از برنامه‌های مهاجرتی زیر مجموعه اکسپرس انتری و اسکیل ورکر که برای نیروهای متخصص است برنامه CEC یا Canadian Experience Class می‌باشد. همانطور که از اسم این برنامه پیداست، برای افرادی در نظر گرفته شده که داخل کانادا سابقه کار دارند.

این افراد با دارا بودن حداقل شرایط ضروری می‌توانند وارد Pool اکسپرس انتری شوند و اگر امتیاز مناسبی کسب کنند در یکی از دراوهای انجام شده دعوت نامه می‌گیرند. این افراد درست مثل Federal Skilled Worker ها در یک Pool قرار گفته و حداقل امتیاز هر دراو برای هر دو این گروه‌ها در راستای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر در نظر گرفته می‌شود.

تجربه کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
تجربه کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

 • کسب حداقل CLB7 در همه اسکیل‌های امتحان زبان (اگر در ناک های شغلی ۰ یا A داخل کانادا کار کرده اند). یا داشتن حداقل CLB5 در همه اسکیل های امتحان زبان (اگر در ناک های شغلی B داخل کانادا کار کرده اند).
 • دست کم در سه سال اخیر، یک سال در کشور کانادا مشغول به کار شدند. این کار می‌تواند به شکل یک سال تمام وقت یا برابر آن پاره وقت برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر نیز باشد.
 • باید به صورت قانونی داخل کانادا تجربه کار داشته باشد.
 • متقاضی نباید قصد زندگی در کبک را داشته باشد.
 • الزام برای داشتن حداقل سطح تحصیلات در این برنامه وجود ندارد.

نکته بسیار مهم:

(اگر کار بدون حقوق ، Co-op یا به صورت خوداشتغالی باشد قابل قبول نخواهد بود.) هر فردی که شرایط بالا را داشته باشد می تواند وارد Pool اکسپرس انتری شود و اگر امتیاز مناسبی داشته باشد دعوت نامه برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر خواهد گرفت.

شرایط تجربه کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
شرایط تجربه کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

سوابق کاری غیر قابل قبول در برنامه تجربه کانادایی

 • سابقه کاری غیر مجاز برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر قابل قبول نیست.
 • سابقه کاری در زمان انتظار برای اعلام نتیجه برنامه پناهندگی
 • کار همزمان با تحصیل حتی در زمان تعطیلات تابستانی
 • کار در زمان کارورزی
 • کارهایی که خود اشتغالی محسوب شوند.
 • کارهای انجام شده در گروه C و D در این برنامه از اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر قابل قبول نیست.

منظور از تجربه کار حرفه ای کانادایی در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر یعنی در یکی از گروه های کاری زیر سابقه کار داشته باشید:

 • مدیریتی (NOC skill level 0)
 • حرفه‌ای (NOC skill type A)
 • تدریس و حرفه‌ای (NOC skill type B)

سوابق کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
سوابق کاری کانادایی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

مزایای مهاجرت از طریق تجربه کانادایی

 • عدم نیازمندی افراد به نشان دادن برخورداری از تمکن مالی از طریق برنامه تجربه کانادایی برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر.
 • کوتاه بودن پروسه بررسی تقاضای افراد در برنامه تجربه کانادایی. (در واقع به جهت کم بودن مدارک لازم افراد در این برنامه باعث شده تا روند کاری آن در طی ۳ الی ۴ ماه انجام شود.)
 • همچنین داشتن سابقه کاری یک ساله برای خود مزیتی است که باعث می‌شود متقاضی نسبت به دیگر افراد داشته باشد.

دریافت مجوز کار کانادایی در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

گرفتن مجوز کار کانادایی در اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر، یکی از اصلی‌ترین شرایط استفاده از برنامه تجربه کانادایی می‌باشد. افراد می‌توانند از طریق دریافت دو مدل ویزای کار کانادا این مجوز را اخذ کنند.

 • ویزای کاری باز: ویزایی است که فرد بدون متعهد بودن به کارفرما می‌تواند مشغول به کار شود.
 • ویزای کاری بسته: ویزایی که براساس قرارداد بسته شده با کارفرمای کانادایی، متقاضی وظیفه دارد تا مدت یک سال برای او کار کند. نکته قابل توجه این است که فرد در این مدت قادر به تغییر شغل نمی‌باشد.

مجوز کار در کشور کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
مجوز کار در کشور کانادا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر؛ کارگران ماهر در استان کبک

فرایند درخواست این استان برای کارگران ماهری است که می خواهند مقیم دائم کانادا شوند. همچنین با اخذ اقامت از طریق skilled worker در کبک زندگی کنند. کبک با دولت کانادا توافقنامه خاصی در زمینه مهاجرت دارد.

جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر، این استان قوانین خاص خود را برای انتخاب مهاجران دارد.

کارگران ماهر منتخب کبک

برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر منتخب کبک، باید در دو مرحله زیر درخواست دهید:

 1. برای اخذ گواهی انتخاب کبک (Certificat de sélection du Québec) به دولت کبک مراجعه کنید. در نتیجه برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر : استان کبک شما را با استفاده از قوانین خاص خود ارزیابی می‌کند. گواهی نشان می‌دهد که استان کبک شما را به عنوان یک مهاجر پذیرفته است.
 1. اگر استان کبک شما را انتخاب کرده و CSQ به شما می‌دهد، باید برای اقامت دائم به مهاجرت و شهروندی کانادا مراجعه کنید.

برنامه استانی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
برنامه استانی؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر؛ برنامه ی استانی آلبرتا

استان آلبرتا از فعال‌ترین نواحی کانادا از نظر اقتصادی و اجتماعی در راستای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر محسوب می‌شود. این استان در غرب کانادا قرار گرفته است و اقتصاد رو به پیشرفتی دارد. این موضوع تا حد زیادی به منابع طبیعی وسیع استان آلبرتا بستگی دارد.

نکته حائز اهمیت این است که دوتا از بزرگترین شهرهای کانادا، کلگری و ادمونتون در آن قرار دارند. همچنین به خاطر پارک های ملی همانند Bnaff و Jasper به عنوان یکی از زیباترین بخش‌های آمریکای شمالی شناخته می‌شود. یک دریاچه ی زیبا نیز در کوه های راکی نزدیک پارک bnaff آلبرتای کانادا وجود دارد.

کاریابی در کشور کانادا

برای علاقه‌مندان کار در کانادا فرصت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر وجود دارد. افراد متقاضی مهاجرت به کانادا که دارای مهارت و سابقه ی کار منتخب استان هستند، می‌توانند از طریق این برنامه انتخاب شوند.

در صورت انتخاب شدن، ۶۰۰ امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری برای آن‌ها قابل کسب است. همین موضوع روند دریافت اقامت دائم و اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر را سرعت می‌بخشد.

در حال حاضر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا، از سه برنامه کلی جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر تشکیل شده است:

 • برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream
 • اکسپرس انتری آلبرتا Alberta Express Entry Stream
 • کشاورزان خوداشتغال Self-Employed Farmer Stream

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر؛ برنامه اکسپرس انتری آلبرتا

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا، در ارتباط با سیستم اکسپرس انتری فدرال در راستای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر است. متقاضیان اطلاعاتی را در سیستم اکسپرس انتری فدرال در پروفایل مهاجرتی خود ثبت کرده‌اند.

دولت استانی آلبرتا می‌تواند اشخاص با شرایط مورد نظر خود (تحصیلی و کاری و وابستگی‌های خانوادگی به استان) را انتخاب نماید. همچنین برای آن‌ها دعوت نامه یا جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر NOI ارسال نماید.

ارسال مدارک جهت اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

این افراد باید مدارک خود را به AINP ارسال کنند و در صورت تأیید مدارک، استان آلبرتا این اشخاص را انتخاب می‌کند. انتخاب شدن از سوی استان، موجب دریافت ۶۰۰ امتیاز در سیستم اکسپرس انتری فدرال می‌شود. در نتیجه، در مرحله صدور دعوت‌نامه‌ها از سوی دولت فدرال، دعوت نامه‌ای برای ارسال مدارک برای متقاضی ارسال می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر در راستای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر با همکاران ما تماس بگیرید.

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر؛ برنامه کشاورزان خود اشتغال

این برنامه برای افرادی است که دارای تجربه کافی در زمینه کشاورزی برای اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر را دارند. همچنین باید سرمایه‌ی کافی برای خرید و گسترش مزرعه در آلبرتا را داشته باشند. این متقاضیان باید صاحبان و گردانندگان مزرعه باشند و برنامه آن‌ها باید بر اساس محل سکونت آن‌ها در استان آلبرتا باشد.

کشاورزان خود اشتغال؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر
کشاورزان خود اشتغال؛ اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر

تعداد مهاجرین برنامه فدرال اسکیل ورکر

از سال ۲۰۱۵، کانادا FSWP را از طریق سیستم مدیریت برنامه اکسپرس اینتری خود مدیریت می‌کند. Express Entry سه برنامه کارگر ماهر دیگر را نیر مدیریت می‌کند. طبق برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳، کانادا قصد دارد سالانه از بیش از ۴۰۰٬۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند. حدود ۱۱۰٫۰۰۰ نفر از این مهاجران سالانه از طریق اکسپرس اینتری وارد کشور کانادا می‌شوند.

تعداد مهاجرین برنامه فدرال اسکیل ورکر
تعداد مهاجرین برنامه فدرال اسکیل ورکر

تا پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، حدود نیمی از کسانی که تحت اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کردند، از طریق FSWP اقامت کانادا را به‌دست آورده‌اند. این آمار توسط تحقیقات دولت کانادا هدایت می‌شود و نشان می‌دهد مهاجران فدرال اسکیل ورکر تمایل به اشتغال بسیار موفقی در کانادا دارند.

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق FSWP

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ورکر، و اخذ اقامت بایست اقداماتی را انجام دهید. در ادامه فرايند اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر را در چهار گام شرح داده‌ایم.

گام اول

اولین قدم کسب اطمینان از برآورده کردن شرایط FSWP است. در این رابطه می‌توانید از ابزار واجد شرایط بودن ویزای کانادا نیز استفاده کنید.

گام دوم

در مرحله دوم بایست جهت تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری خود به وب سایت IRCC مراجعه کنید. پس از تکمیل پروفایل خود، امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را دریافت خواهید کرد.

گام سوم

مانیتور اکسپرس اینتری قرعه‌کشی می‌کند تا مشخص کند که آیا شما دعوت نامه‌ای برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت خواهید کرد یا خیر. IRCC تمایل دارد هر دو هفته یک بار قرعه کشی را برگزار کند.

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق FSWP
راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق FSWP

ITA معمولاً برای داوطلبانی که بالاترین امتیاز CRS را دارند، ITA صادر می‌شود. لازم به ذکر است که این سیستم در دوره پاندمی لغو شده است.

گام چهارم

این مرحله مربوط به زمانی است که شما موفق به کسب دریافت ITA شده‌اید. در چنین شرایطی شما بایست درخواست اقامت دائم خود را به IRCC ارسال کنید. زمانی که IRCC درخواست شما را نهایی کرد، می‌توانید به کانادا بروید.

معیارهای واجد شرایط بودن FSWP

در این قسمت می‌خواهیم به جزئیات امتیاز شما برای واجد شرایط شناخته شدن در برنامه اسکیل ورکر بپرداریم. قبل از هرچیز، مروری کوتاه بر روی دانسته‌های خود خواهیم داشت.

برای واجد شرایط بودن برای FSWP، باید حداقل معیارهای تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات را داشته باشید و حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ را کسب کنید.

تجربه کاری کافی

بایست در ۱۰ سال گذشته حداقل به یک سال تجربه کار مستمر تمام وقت با حقوق (یا ساعات کاری معادل پاره وقت) مشغول بوده باشید.

این تجربه کاری باید دارای مهارت باشد و تحت سطح مهارت ۰، A یا B طبقه‌بندی ملی حرفه‌ای (NOC) باشد.

زبان

شما باید در یک آزمون زبان انگلیسی و یا فرانسوی را که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعیین شده است، شرکت کرده باشید. هدف از این آزمون ارزیابی عینی مهارت‌های زبانی شماست.

معیارهای واجد شرایط بودن FSWP
معیارهای واجد شرایط بودن FSWP
در نهایت، شما باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ را در شبکه FSWP کسب کنید. این امتیاز به شرح زیر تقسیم می‌شود:

 

 • تحصیلات (تا ۲۵ امتیاز)
 • مهارت های زبانی (تا ۲۸ امتیاز)
 • سابقه کار (حداکثر ۱۵ امتیاز)
 • سن (تا ۱۲ امتیاز)
 • استخدام منظم (حداکثر ۱۰ امتیاز)
 • سازگاری (تا ۱۰ امتیاز)

مزایای درخواست مهاجرت در زمان حال

ممکن است بخواهید پس از تأیید واجد شرایط بودن برای FSWP یا برنامه کارگران ماهر دیگر، روند مهاجرتی خود را ادامه دهید. در مورد FSWP، چندین مزیت برای شروع زودتر فرآیند وجود دارد.

 • ابتدا با حضور در مخزن اکسپرس اینتری به خود فرصتی برای دریافت ITA می‌دهید. به عبارت دیگر، شانس شما برای گرفتن ITA زمانی که در مخزن نیستید صفر است.
 • حضور در مخزن به شما فرصتی برای دریافت نامزدی استانی می‌دهد که به شما ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی می‌دهد و عملاً تضمین می‌کند که دعوتنامه‌ای برای اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

مزایای درخواست مهاجرت در زمان حال
مزایای درخواست مهاجرت در زمان حال

 • بودن در مخزن مزایای بیشتری را در پورتال بانک کار دولت کانادا به شما می‌دهد. این مزایا می‌‌تواند به شما کمک کند تا شغل از پیش تعیین شده ای به دست آورید. به شکلی که به طور بالقوه منجر به کسب ۲۰۰ امتیاز CRS بیشتر و افزایش فرصت شما برای دریافت دعوت‌نامه اقامت دائم می‌شود.
 • آخرین نکته موجود سن شما است. بسته به سن شما، شاید بهتر باشد بدون معطلی وارد مخزن شوید. شما حداکثر امتیاز CRS را برای سن بین ۲۰ تا ۲۹ سال دریافت می‌کنید. از ۳۰ سالگی به بعد شاهد کاهش امتیازات خود خواهید بود.

برنامه کارگر ماهر فدرال یا اکسپرس اینتری

این موضوع پر تکرار‌ترین سوالی که برای بسیاری از مخاطبین آرتا جابز در حیطه اخذ اقامت اسکیل ورکر است. این‌ که کدام یک از برنامه‌های کارگر ماهر فدرال و اکسپرس اینتری برای مهاجرت مناسب‌تر است، باعث سردرگمی شده است. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) برنامه‌ای است که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اجرا می‌شود.

برنامه کارگر ماهر فدرال یا اکسپرس اینتری
برنامه کارگر ماهر فدرال یا اکسپرس اینتری

بایست یاد‌آور شد که اکسپرس اینتری خود به تنهایی یک برنامه نیست. بلکه سیستمی است که برنامه‌های کاربردی را برای سه برنامه اصلی مهاجرت اقتصادی از جمله FSWP سازماندهی می‌کند.

تفاوت بین امتیازهای واجد شرایط بودن FSW و امتیاز CRS

اگر بخواهید به عنوان کارگر ماهر فدرال اقدام کنید، نیاز است تا برای ارسال پروفایل حداقل امتیاز قابل پذیرش را داشته باشید. حداقل امتیاز قابل پذیرش برای اینکه شما به عنوان فرد واجد شرایط شناخته شوید، ۶۷ امتیاز است. هنگامی که بتوانید یک نمایه اکسپرس اینتری را تهیه و به استخر اکسپرس اینتری ارسال کنید، توسط سیستم رتبه بندی جامع رتبه‌بندی می‌شوید.

تفاوت بین امتیازهای واجد شرایط بودن FSW و امتیاز CRS
بر اساس مدارک شما و افراد حاضر در استخر رتبه‌بندی شده و امتیاز CRS به شما تعلق خواهد گرفت. شایان ذکر است که همه داوطلبانی که وارد مخزن اکسپرس اینتری می‌شوند، مورد بررسی قرار گرفته و رتبه‌بندی خواهند شد. اما کسب حداقل امتیاز صرفا مخصوص داوطلبان اخذ اقامت اسکیل ورکر است.

سابقه کار خارجی چیست؟

برای واجد شرایط بودن برای ارسال نمایه اکسپرس اینتری، کارگران ماهر فدرال باید حداقل یک سال سابقه کار خارجی تمام وقت (یا معادل پاره وقت) داشته باشند. تجربه کاری خارجی به هر تجربه کاری با حقوقی گفته می‌شود که در ۱۰ سال گذشته در خارج از کانادا کسب شده است.

سابقه کار خارجی
سابقه کار خارجی

سابقه کار باید در نوع مهارت‌های طبقه‌بندی ملی شغلی (NOC) A، B یا ۰ باشد. برای تعیین نوع مهارت کار خود، ابتدا باید کد NOC خود را پیدا کنید.

سوالات پر تکرار اخذ اقامت اسکیل ورکر

چگونه امتیاز CRS را برای سابقه کار خارجی محاسبه کنم؟

برخی از افراد تلاش بر محاسبه امتیاز CRS خود دارند تا بتوانند متوجه شوند که آیا توانایی اخذ اقامت اسکیل ورکر را دارند یا خیر. امتیاز CRS تجربه کاری خارجی به عنوان بخشی از عوامل انتقال مهارت در ترکیب با داوطلب محاسبه می‌شود:

 1. مهارت زبان رسمی؛
 2. سابقه کار کانادایی.

داشتن سه سال یا بیشتر سابقه کار خارجی به شما این امکان را می‌دهد که بالاترین میزان امتیاز را تحت این عوامل کسب کنید.

محاسبه امتیاز CRS برای سابقه کار خارجی
محاسبه امتیاز CRS برای سابقه کار خارجی

چگونه می توانم امتیاز FSW را برای سابقه کار پاره وقت محاسبه کنم؟

کار پاره وقت برای کارگران ماهر فدرال را می‌توان به یکی از دو روش محاسبه کرد:

 1. ترکیب تعداد کل ساعات کار در هفته در دو یا چند نقش نیمه وقت و ماهر. (مثلاً ۱۵ ساعت در هفته در شغل A + 15 ساعت در هفته در شغل B = 30 ساعت در هفته)
 2. ترکیب کل ساعات کار در یک شغل پاره وقت در طول دو یا چند سال. (مثلاً ۱۵ ساعت در هفته برای دو سال = ۱ سال معادل کار تمام وقت) ۱۵ ساعت در هفته در یک کار پاره وقت کار در مدت دو سال و غیره).

همه نقش‌های پاره وقت باید در نوع مهارت‌های NOC A، B یا ۰ باشند تا برای واجد شرایط بودن فرد برای برنامه کارگر ماهر فدرال در نظر گرفته شوند.

محاسبه امتیاز FSW سابقه کار پاره وقت
محاسبه امتیاز FSW سابقه کار پاره وقت

آیا برنامه کارگر ماهر فدرال باز است؟

قرعه کشی اکسپرس اینتری برای نامزدهای کارگران ماهر فدرال از دسامبر ۲۰۲۰ متوقف شده است. دولت کانادا اخیراً اعلام کرد که قرعه کشی‌هایی که کارگران ماهر فدرال را هدف قرار می‌دهد در اوایل ژوئیه ۲۰۲۲ از سر گرفته می‌ شوند. گفته می‌شود، نامزدهای FSW می‌توانند در هر زمان یک نمایه ارسال کنند.

برنامه کارگر ماهر فدرال
برنامه کارگر ماهر فدرال

در حالی که کاندیداهای FSW ممکن است تا ژوئیه ۲۰۲۲ در قرعه کشی اکسپرس اینتری فدرال دعوت نشوند، استان‌ها همچنان از کاندیداها برای شانس نامزد شدن برای اقامت دائم از طریق برنامه های نامزد استانی دعوت می‌کنند.

آیا یک کارگر ماهر فدرال می تواند در کبک کار کند؟

طبق مقررات مهاجرت و حفاظت از پناهندگان، کارگران ماهر فدرال افرادی هستند که قصد دارند از نظر اقتصادی در کانادا مستقر شوند و در استانی خارج از کبک اقامت کنند. بنابراین، برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، نباید قصد اقامت در استان کبک را داشته باشید. اگر قصد اقامت در کبک را دارید، باید از طریق برنامه مهاجرتی کبک مهاجرت کنید. با این حال، تا زمانی که بتوانید به اندازه کافی قصد خود را برای اقامت در استان دیگری نشان دهید، می توانید برای یک شرکت کبک کار کنید.

اشتغال کارگر ماهر فدرال در کبک
اشتغال کارگر ماهر فدرال در کبک

آیا محدودیت سنی برای اخذ اقامت اسکیل ورکر وجود دارد؟

هیچ محدودیت سنی برای درخواست تحت برنامه کارگر ماهر فدرال (FSW) وجود ندارد. با این حال، پس از ۳۵ سالگی، نامزدها شروع به از دست دادن امتیاز نسبت به شرایط واجد شرایط بودن FSW خواهند کرد. پس از ۲۹ سالگی، نامزدها نسبت به ضریب سنی امتیاز رتبه بندی جامع (CRS) نیز امتیاز از دست خواهند داد.

محدودیت سنی برای اخذ اقامت اسکیل ورکر
محدودیت سنی برای اخذ اقامت اسکیل ورکر

به همین دلیل، کاندیداهایی که امتیازات سنی کمتری دارند، ممکن است نیاز به افزایش امتیاز واجد شرایط بودن و امتیاز CRS از طریق عوامل دیگر داشته باشند.

آیا همسر و فرزندانم می‌توانند در برنامه FSW من گنجانده شوند؟

افرادی که تحت نظر کارگر ماهر فدرال درخواست می‌کنند، می‌توانند فرزندان و همسر خود را در درخواست خود برای اقامت دائم بگنجانند. با این حال، متقاضی باید در نظر داشته باشد که چگونه امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) آن‌ها هنگام درخواست با همسر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

پوشش افراد تحت سرپرستی دارنده FSW
پوشش افراد تحت سرپرستی دارنده FSW

به همین دلیل، کاندیداهایی که امتیازات سنی کمتری دارند، ممکن است نیاز به افزایش امتیاز واجد شرایط بودن و امتیاز CRS از طریق عوامل دیگر داشته باشند.

آیا می‌توانم پدر و مادرم را در درخواست کارگر ماهر فدرال خود بگنجانم؟

متأسفانه، والدین نمی‌توانند در درخواست اقامت دائم از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال درج شوند. با این حال، پس از تبدیل شدن به یک اقامت دائم، ممکن است واجد شرایط حمایت از والدین خود برای آمدن به کانادا باشید.

آیا برای درخواست تحت برنامه FSW به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

برای برنامه کارگر ماهر فدرال به پیشنهاد شغلی نیازی نیست. در واقع، اکثریت زیادی از کاندیداهایی که تحت سیستم اکسپرس اینتری دعوت شده‌اند، پیشنهاد کار رسمی کانادایی ندارند. با این حال، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر ممکن است امتیاز CRS یک کارگر ماهر فدرال را ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز افزایش دهد. برای واجد شرایط بودن برای این امتیازات، پیشنهاد شغلی احتمالاً به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارد.

پیشنهاد شغلی جهت درخواست FSW
پیشنهاد شغلی جهت درخواست FSW

به همین دلیل، کاندیداهایی که امتیازات سنی کمتری دارند، ممکن است نیاز به افزایش امتیاز واجد شرایط بودن و امتیاز CRS از طریق عوامل دیگر داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *