اخبار مهاجرت به کانادا, رویدادها و اخبار عمومی کانادا

بیانیه اقتصادی پاییز ۲۰۲۰ وزارت دارایی دولت کانادا منتشر شد

بیانیه اقتصادی پاییز 2020 کانادا

وزارت دارایی دولت کانادا بیانیه اقتصادی پاییز ۲۰۲۰، برای حمایت از مردم و مبارزه با کوئید۱۹ منتشر کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بیانیه اقتصادی پاییز ۲۰۲۰

موج دوم همه گیری کوئید۱۹ مردم و اقتصادهای جهان، از جمله کانادا را درگیر کرده است.

کریستیا فری لند (Chrystia Freeland) معاون محترم نخست وزیر و وزیر دارایی کانادا، بیانیه اقتصادی پاییز ۲۰۲۰ را منتشر کرد. این برنامه به جهت حفظ سلامت، اشتغال و اقتصاد ادامه خواهد داشت. اولویت دولت کانادا همچنان مبارزه با COVID-19 و محافظت از سلامتی و ایمنی مردم کانادا است. دولت کانادا به میزان حداکثر ۴۲۹ میلیون دوز از هفت واکسن اصلی کاندید شده در جهان را تأمین کرده است.

دولت فدرال، هر زمان واکسن ایمن و موثر به دست بیاورد، آن را به طور رایگان در اختیار عموم میگذارد. همچنین آزمایش و ردیابی بیماران برای مقابله با این ویروس بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل تا آن زمان بیش از ۳۸ میلیون آزمایش سریع مهیا می شود. ۳۸ میلیون آزمایش معادل سه برابر تمام آزمایش های انجام شده در کانادا از زمان شروع همه گیری است.

این بیانیه، استانداردهای ملی جدیدی را برای حمایت از ایالت ها و مناطق سرزمینی کانادا تدوین کرده است. به همین جهت یک صندوق مراقبت مستمر با اعتبار یک میلیارد دلار، برنامه ریزی شده است. به خصوص برای محافظت از سالمندان و افراد آسیب پذیر.

حمایت از اشتغال و اقتصاد ملی کانادا

در این بیانیه به وضعیت اقتصاد کانادا اشاره شده است. وضعیت اقتصادی کانادا نشان می دهد سرمایه گذاری بی سابقه دولت کانادا توانسته اقتصاد را نسبت به بحران مقاوم کند. بنابراین، مشکلات حدود ۸۰ درصد از کسب و کارهایی که در آغاز این بحران دچار شده بودند، رفع شده است.
با این حال، بسیاری از کسب و کارها همچنان با مسائل قابل توجهی مواجه هستند. این مسائل شامل کم شدن ارتباط فیزیکی، اشتغال زنان، جوانان و کارگران کم درآمد می شود که آسیب دیده اند.

با توجه به شرایط سخت آینده پیش رو، حمایت مالی تا سال ۲۰۲۱ برای ممانعت از خسارات سنگین ادامه دارد.

دولت کانادا در نظر دارد برای زمان پس از کنترل ویروس، یک برنامه اقتصادی طراحی کند. پیش بینی می شود این برنامه با رشد سه تا چهار درصدی تولید ناخالص داخلی همراه باشد. طی این برنامه بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار، در سه سال سرمایه گذاری بهبود اقتصادی حاصل شود.

سرمایه گذاری با محدودیت زمانی، اقتصاد کانادا را پس از رکود به اقتصادی پاک، فراگیر و رقابتی تبدیل می کند.

دولت کانادا در زمینه مدیریت مالی همچنان رویکردی محتاط و مسئولانه به خصوص در قبال نسل های آینده دارد. این بیانیه اطمینان می دهد که اقتصاد کانادا از سقوط در این بحران محافظت می شود.

اعتبارات هزینه شده

تا امروز، بیش از هشتاد درصد اعتبارات کانادا برای مبارزه با COVID-19 و حمایت از کانادایی ها هزینه شده است. این حمایت بی سابقه از ایجاد مشکلات شدید اقتصادی جلوگیری کرده و باغث تثبیت اقتصاد شده است.

گزارش مالی سالانه

امروز وزارت دارایی کانادا گزارش مالی سالانه دولت کانادا را برای ۲۰۱۹-۲۰۲۰ منتشر کرد. این گزارش سالانه، هزینه و درآمد دولت برای سال مالی قبل و موارد موثر این نتایج را نشان می دهد.

بهبود و مقاوم سازی اقتصاد کانادا

اقدامات جدیدی که بیانیه اقتصادی پاییز، برای بهبود و مقاوم سازی اقتصاد کانادا پیشنهاد می کند:

  1. تا به حال ۱۵۰ میلیون دلار جهت مبارزه با COVID-19 هزینه شده است. این هزینه برای آزمایش و ردیابی مبتلایان، تهیه وسایل محافظت و اقدامات برای محافظت افراد تحت مراقبت، هزینه شده است. این اعتبار برای بهبود تهویه در ساختمان های عمومی برای کمک به کاهش شیوع COVID-19 سرمایه گذاری می شود.
  2. در موج دوم شیوع، یارانه اضطراری کانادا به حداکثر ۷۵ درصد برای دوره شروع ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ افزایش می یابد. این نرخ تا ۱۳ مارس ۲۰۲۱ تمدید می شود تا کسب و کارهای کوچک و بزرگ محافظت شوند.
  3. طرح جدید اعتباری برای حفاظت از صنایع گردشگری، هتلداری، هنر، فرهنگ و بخش هوانوردی که بیشترین آسیب را دیده اند.
  4. به خانواده های دارای کودکان خردسال زیر شش سال، حمایت موقت تا ۱۲۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ فراهم می شود. این حمایت برای خانواده هایی است که از مزایای کودک کانادا برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *