اخبار مهاجرت به کانادا, اطلاعات عمومی کشور کانادا

کار در دوره تحصیلی

کار در تحصیل

کار در دوره تحصیلی کشور کانادا شرایط و قوانینی دارد. در این بخش شرایط کار دانشجویان و محیط کاری آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

چه کسانی می توانند در دانشگاه کار کند؟

شما فقط زمانی می توانید کار خود را در کانادا آغاز کنید که برنامه تحصیلی خود را شروع کرده باشید. قبل از شروع تحصیل نمی توانید کار کنید، زیرا کار در دوره تحصیلی مجوزهایی را لازم دارد.

اگر در مجوز تحصیل شما ذکر شده باشد که اجازه کار در دانشگاه یا خارج از دانشگاه را دارید می توانید به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا کار کنید. شما می‌توانید در محیط مدرسه و یا دانشگاه بدون مجوز کار، مشغول به کار شوید.

کار در دوره تحصیلی یکی از روش های کمتر شدن هزینه های تحصیل در کانادا است.

چه کسانی نمی توانند در دانشگاه کار کند؟

شما باید کار در دانشگاه را متوقف کنید:

  • در روزی که مطالعه تمام وقت خود را متوقف می کنید.
  • هنگامی که اجازه تحصیل شما منقضی می شود.
  • اگر از تحصیل خود در یک مرخصی مجاز هستید.
  • اگر در حال تغییر مدارس هستید و در حال حاضر تحصیل نمی کنید.

 

فقط زمانی می توانید به کار در دوره تحصیلی خود ادامه بدهید که همه شرایط کار در دانشگاه را برآورده کنید.

جایی که می توانید کار کنید:

“در محوطه دانشگاه” یعنی شما می توانید در تمام ساختمانهای کالج خود کار کنید. اگر دانشگاه شما بیش از یک محوطه دارد، ممکن است در بیشتر موارد فقط در محوطه دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید کار کنید.

شما به عنوان دستیار آموزش یا تحقیق کار می کنید و کار شما کاملاً مربوط به کمک هزینه تحقیق است. کار در دره تحصیلی حالت های متفاوتی دارد.

در این حالت ، حتی اگر در خارج از دانشگاه باشند ، ممکن است در یک کتابخانه ، بیمارستان یا مرکز تحقیقاتی مرتبط با مدرسه خود کار کنید.

کار در محیط دانشگاه

برای چه کسی می توانید کار کنید؟

کارفرمای شما “در دانشگاه” می تواند:

  • مدرسه
  • یک عضو هیئت علمی
  • یک سازمان دانشجویی
  • خودتان (اگر شغلی را اداره می کنید که از نظر فیزیکی در محوطه دانشگاه واقع شده است. به طور مثال: شما یک کافی شاپ دارید که در محوطه دانشگاه واقع شده است)
  • یک تجارت خصوصی

تحصیل

برای کار در کانادا شماره بیمه اجتماعی دریافت کنید

شماره بیمه اجتماعی (SIN) یک شماره ۹ رقمی است که دولت کانادا به شما می دهد. با این تعداد می توانید در کانادا کار کنید و از مزایا و خدمات دولتی بهره مند شوید.

برای درخواست SIN برای کار در دانشگاه ، باید یکی از این شرایط را در مجوز تحصیل خود چاپ کنید:

اگر معیارهای واجد شرایط بودن را طبق R186 (f) ، (v) یا (w) داشته باشید ، ممکن است استخدام در دانشگاه یا خارج از دانشگاه را بپذیرد. اگر دیگر این معیارها را ندارد ، باید کار در دوره تحصیلی را متوقف کنید.

این مجوز به دارنده اجازه نمی دهد که در خارج از دانشگاه در کانادا مشغول به کار شود. اگر معیارهای واجد شرایط بودن طبق R186 (f) را داشته باشد ، می تواند فقط در دانشگاه پذیرش کند. اگر دیگر این معیارها را ندارد ، باید کار را متوقف کنید.

اگر واجد شرایط کار در دانشگاه هستید ، اما هیچ یک از این شرایط را در مجوز تحصیل شما لحاظ نشده بود، می توانید درخواست کنید که آنها اضافه شوند. اضافه کردن این شرایط به مجوز شما هیچ هزینه ای ندارد. قبل از اینکه بخواهید برای SIN از سرویس کانادا اقدام کنید ، باید درخواست اصلاحیه اجازه تحصیل خود را کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *