اخبار مهاجرت به کانادا

اطلاعات جامع درباره سامانه ArriveCAN برای مسافرین کانادا

سامانه ArriveCAN

 

دولت کانادا در سایت Canada.ca به طور رسمی اعلام کرد که مسافران به این کشور از تاریخ یکم آذر ۹۹ (۲۱ نوامبر ۲۰۲۰) از سامانه ArriveCAN استفاده خواهند کرد، تا با صرف چند دقیقه وقت به سلامتی و ایمنی شهروندان این کشور کمک شود. ArriveCAN از سه طریق، اپلیکیشن اندروید، IOS و روش آنلاین قابل دسترسی و استفاده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مسافران قبل و بعد از ورود به کانادا، برای ارائه کردن اطلاعات سفر خود از اپلیکشن ArriveCAN استفاده می کنند. سامانه ArriveCAN از سه طریق، اپلیکیشن اندروید، IOS و روش آنلاین قابل دسترسی است:

مزایای استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN

بر این اساس تمامی مسافران باید اطلاعات تماس و قرنطینه خود را قبل و بعد از سفر به کانادا ارائه نمایند. این کار در واقع در جهت تلاش دولت کانادا برای جلوگیری از کاهش شیوع COVID-19 از راه ورود مسافرین است.

با توجه به اینکه فرم های دستی ممکن است حاوی اطلاعات کامل و صحیح نباشد و همچنین پردازش آن ها چندین روز طول بکشد، دولت کانادا برای کمک به ایالت های خود، به این روش که امن تر و سریع تر است روی آورده است.

زمان شروع استفاده از سامانه

از ابتدای آذرماه ۹۹ (۲۱ نوامبر ۲۰۲۰) به وسیله اپلیکیشن ArriveCAN ارسال اطلاعات زیر را انجام دهید:

۱. اطلاعات مربوط به سفر و مشخصات تماس

۲. برنامه قرنطینه: مگر اینکه مطابق شرایط اعلامی دستورالعمل قرنطینه اجباری (mandatory isolation order) معاف باشید.

۳. خوداظهاری علائم COVID-19

قبل از سوار شدن به هواپیما

توجه کنید که قبل از اینکه سوار هواپیما شوید باید از اپلیکیشن ArriveCAN استفاده کنید.

 • اگر از اپلیکیشن (اندروید یا ios) ArriveCAN استفاده می کنید، تا ۹۰ روز قبل از پرواز می توانید اطلاعات خود را از طریق پنجره ای که برای شما باز می شود ارسال کنید.
 • اگر از روش ورود به سامانه آنلاین ArriveCAN استفاده می کنید، تا ۱۴ روز قبل از پرواز می توانید اطلاعات خود را از طریق پنجره ای که برای شما باز می شود ارسال کنید.

 

پس از آن که اطلاعات خود را از طریق سامانه ArriveCAN ارسال کردید:

 • رسید برای شما نمایش داده خواهد شد.
 • رسید خود را برای نشان دادن به مامور خدمات مرزبانی آماده کنید.
 • می توانید رسید را از طریق اسکرین شات اپلیکیشن روی گوشی خود و یا چاپ آن، نشان دهید.

نکات قابل توجه سامانه ArriveCAN:

 1. اگر در هنگام سفر گوشی (هوشمند) در اختیار ندارید؛ از طریق سامانه آنلاین ArriveCAN اطلاعات خود را ثبت کنید.
 2. اگر در زمان سفر، گوشی شما به اینترنت متصل نیست؛ قبل از سفر اطلاعات را ثبت کنید و از آن عکس بگیرید تا در هنگام ورود به کانادا آن را نشان دهید.
 3. اگر به کامپیوتر و گوشی (هوشمند) دسترسی ندارید؛ می توانید در کتابخانه و کافی نت ها، با هر وسیله کامپیوتری به سیستم آنلاین وارد شوید.

اگر از طریق سامانه ArriveCAN اطلاعات خود را ثبت نکنید از سوار شدن به هواپیما منع نخواهید شد، اما ممکن است برای سوالات بهداشت و سلامت با تاخیرهای اضافی روبرو شوید و یا با اقداماتی اجرایی مواجه شوید که می تواند شامل هشدارهای شفاهی تا جرائم ۱۰۰۰ دلاری باشد.

 1. موارد استثنا در ارسال اطلاعات: مسافرینی که در حال انتقال (ترانزیت) به کشور دیگری هستند و از منطقه امن فرودگاه خارج نمی شوند نباید اطلاعات خود را از طریق سامانه ArriveCAN ارسال کنند.

قبل از ورود به کانادا از طریق مرزهای زمینی و دریایی

اگر سفر شما به کانادا از مرزهای زمینی و دریایی است، اکیدا توصیه می شود اطلاعات سفر را از طریق سامانه ArriveCAN ارسال نمایید تا در فرآیندها در مرز سریعتر انجام شود. توجه کنید که رسید خود را به مامور خدمات مرزبانی نشان دهید.

بعد از ورود به کانادا

از ابتدای آذرماه ۹۹ (۲۱ نوامبر ۲۰۲۰)، همه مسافران اعم از اینکه هوایی، زمینی و دریایی وارد کانادا شده باشند، باید پس از ورود به صورت روزانه گزارش دهند. البته اگر مسافرت شما معاف باشد (exempt travel) لازم نیست این گزارش روزانه را ارسال کنید:

گزارش هایی که باید ارسال کنید:

 • تایید نمایید که ۴۸ ساعت پس از ورود به کانادا، به محل قرنطینه که اعلام کرده بودید رسیده اید.
 • خوداظهاری علائم COVID-19 را تا پایان دوره قرنطینه را تکمیل کنید.

در صورتی که گزارش های فوق را ارسال نکنید، امکان دارد پیگیری های تلفنی بهداشت عمومی را دریافت کنید.

نحوه گزارش دهی:

اگر قبل از ورود به کانادا از سامانه ArriveCAN استفاده کرده اید در کمتر از یک دقیقه می توانید گزارش های اجباری را تکمیل کنید.

در غیر اینصورت، اگر اطلاعات را با فرم دستی و یا به صورت شفاهی ارسال کرده اید، نمی توانید از سامانه ArriveCAN استفاده کنید و باید به جای آن با شماره ی زیر تماس بگیرید و تقریبا ۵ دقیقه طول می کشد تا گزارش های روزانه خود را تکمیل کنید:

Phone: 1-833-641-0343

سامانه ArriveCAN

چطور از ArriveCAN استفاده کنیم

قبل از ورود به کانادا، از سامانه ArriveCAN برای ارسال اطلاعات به صورت راحت و ایمن استفاده کنید. سامانه ArriveCAN هم به صورت اپلیکیشن موبایل قابل نصب و هم به صورت سامانه آنلاین در دسترس است. اگر طریق هوایی، زمینی و دریایی به کانادا وارد می شوید از سامانه ArriveCAN استفاده کنید:

 • اطلاعات تماس موردنیاز خود و خانواده تان را به صورت یکجا تهیه کنید.
 • اگر سفر شما مشمول معافیت قرنطینه ندارد، به سوالات برنامه قرنطینه پاسخ دهید.
 • رسید را از سامانه ArriveCAN دریافت کنید تا آن را به افسران خدمات مرزبانی نشان دهید. برای این کار از صفحه گوشی عکس بگیرید و اگر از سامانه آنلاین استفاده می کنید رسید را چاپ کنید.
 • گزارش بعد از ورود به کانادا و خوداظهاری علائم COVID-19 را انجام دهید.

اگر با اپلیکیشن موبایل و یا ورود به سامانه آنلاین مشکلی دارید از لینک help for ArriveCAN کمک بگیرید.

حفاظت از حریم خصوصی شما

در سامانه ArriveCAN موارد زیر لحاظ شده است:

 • از GPS گوشی شما و سایر فناوری ها برای ردیابی موقعیت مکانی و ترددتان استفاده نمی کند.
 • فقط از اطلاعات ارائه شده توسط شما استفاده می کند.

اطلاعات شخصی که از طریق سامانه ArriveCAN ارائه می دهید مطابق قانون حریم خصوصی حفاظت می شود. برای اطلاعات بیشتر ، به اعلامیه حریم خصوصی سامانه ArriveCAN مراجعه کنید. (ArriveCAN privacy notice)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *