اطلاعات عمومی کشور کانادا, کاریابی خارجی, مهاجرت به کانادا

امتیاز ساسکاچوان

امتیاز ساسکاچوان؛ شرکت کاریابی آرتاجابز

یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به ایالت ساسکاچوان، کسب حداقل امتیاز برای برنامه مهاجرت موردنظر است. در این نوشته حداقل امتیاز ساسکاچوان را هدف قرار داده و در مورد آن خواهیم خواند.

یکی از شروط واجد شرایط شناخته شدن شما برای مهاجرت به کانادا، کسب امتیاز کافی در برنامه‌ی مهاجرتی مورد نظر است. اکسپرس اینتری ساسکاچوان یکی از جریان‌های کارگران ماهر بین‌المللی برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) است. در واقع یک برنامه نامزد استانی (PNP) است که توسط استان ساسکاچوان اجرا می‌شود. افرادی می‌توانند ابراز علاقه خود را ارسال و اعلام کنند که دارای شرایط ویژه‌ای هستند.

امتیاز ساسکاچوان؛ آرتاجابز
امتیاز ساسکاچوان

  اکسپرس انتری ساسکاچوان مستلزم این است که همه کاندیداها حداقل ۶۰ امتیاز را کسب کرده باشند.

امتیاز ساسکاچوان؛ افراد منتخب از مخزن اکسپرس اینتری نامزد استانی ساسکاچوان

کاندیداهایی از مخزن اکسپرس اینتری فدرال انتخاب می‌شوند که تجربه کاری با مهارت بالایی در یک شغل دارند.  البته شرط دوم انتخاب کاندیداها، این است که شغل آن‌ها در فهرست مشاغل استثنا SINP موجود نشود.

شرایط اکسپرس اینتری

برای واجد شرایط شناخته‌ شدن برای جریان اکسپرس اینتری ساسکاچوان، متقاضیان باید در مخزن اکسپرس اینتری فدرال ثبت نام کرده باشند. برای ارسال نمایه به استخر، متقاضیان باید واجد شرایط حداقل یکی از سه برنامه اقتصادی فدرال باشند:

کارگر ماهر فدرال

داوطلبان لازم است حداقل دارای مدرک دیپلم دبیرستان و همچنین حداقل یک سال تجربه کاری مستمر تمام وقت و ماهر باشند. اگر در موقعیتی در سطح مهارت ۰، A، یا B طبقه بندی ملی شغلی (NOC) به دست آورند، تجربه کاری مهارت تلقی می‌شود.همچنین داوطلبان باید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را مطابق با معیار زبان کانادایی (CLB) سطح ۷ نشان دهند.

افراد منتخب از مخزن اکسپرس اینتری نامزد استانی ساسکاچوان؛ کاریابی آرتا جابز
کاریابی بین المللی آرتاجابز؛ افراد منتخب از مخزن اکسپرس اینتری نامزد استانی ساسکاچوان

کلاس تجربه کانادایی

کلاس تجربه کانادایی نیاز به حداقل تحصیلی ندارد. نامزدهای CEC باید حداقل داری یک سال تجربه کار ماهر کانادایی تمام وقت باشند. این تجربه کاری می‌تواند مستمر نباشد، اما باید در سه سال قبل از درخواست کسب شود. تجربه کاری در صورت کسب در موقعیتی در سطح مهارت ۰، A یا B طبقه بندی ملی شغلی (NOC)  ماهر تلقی می‌شود.

از شروط دیگر مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی مطابق با سطح CLB 7 را برای تجربه کاری کسب شده در سطح مهارت NOC 0 یا A است.البته برای تجربه کاری به دست آمده در سطح مهارت NOC B شرایط متفاوت است و به CLB 5 نیاز است.

کاریابی بین المللی آرتاجابز؛ کارگران ماهران فدرال
امتیاز ساسکاچوان؛ کارگران ماهران فدرال

مشاغل ماهر فدرال

مشاغل ماهر فدرال به حداقل تحصیلی نیاز ندارد. داوطلبان FST باید حداقل  دارای ۲ سال سابقه کار تمام وقت در یک شغل حرفه‌ای ماهر باشند. نامزدها همچنین باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند. پیشنهادی که برای کار در مشاغل ماهر در کانادا یا گواهی صلاحیت در حرفه مهارتی خود صادر شده توسط یک مقام کانادایی باشد.

امتیاز ساسکاچوان؛ امتیاز ماهر فدرال
امتیاز ساسکاچوان؛ امتیاز ماهر فدرال

 متقاضیان بایست مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را در سطح CLB 5 برای صحبت کردن و شنیدن داشته باشد. و برای خواندن و نوشتن  سطح ۴ CLB کفایت می‌کند.

امتیاز ساسکاچوان؛ سطح تحصیلات

کاندیداها بایست حداقل  معادل دیپلم یک ساله کانادایی پس از دبیرستان را دارا باشند. آن‌ها همچنین باید هر گونه تحصیلات اضافی مورد نیاز برای انجام شغل مورد تقاضا که در آن تجربه دارند، گذرانده باشند.

تجربه کاری

افراد متقاضی باید حداقل دارای یک سال سابقه کار مداوم در یک شغل در سطح طبقه‌بندی ۰، A یا B  باشند. اگر در لیست مشاغل استثنا شده SINP ذکر شده باشد، این شغل واجد شرایط نخواهد بود.

وجوه تسویه حساب

نامزدها بایدوجوه تسویه حساب الزاماتی که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تعیین شده است را رعایت کنند. این را می‌‌توان از طریق امور مالی خودشان، یا از طریق حفظ یک پیشنهاد شغلی معتبر نشان داد.

امتیاز ساسکاچوان؛ روش درخواست

جریان اکسپرس اینتری ساسکاچوان بر اساس سیستم ابراز علاقه (EOI) عمل می‌کند. کاندیداهایی که حداقل الزامات جریان را دارند می‌توانند با استفاده از پورتال SINP Online یک نمایه ثبت کنند. پس از ارسال مشخصات، به کاندیداها نمره‌ای اختصاص داده می‌شود و با استفاده از آن در مقابل سیستم رتبه‌بندی SINP  انجام می‌گیرد.

کاریابی آرتاجابز؛ روش درخواست جریان اکسپرس اینتری ساسکاچوان
روش درخواست جریان اکسپرس اینتری ساسکاچوان

برای کاندیداهایی که دارای بالاترین رتبه هستند، دعوتنامه‌ای برای درخواست در یکی از قرعه‌کشی‌های SINP صادر می‌شود.

پس از دریافت دعوتنامه به روند به چه شکل است؟

پس از دریافت دعوتنامه، یک نامزد باید یک درخواست کامل را در محدوده زمانی تعیین شده به ساسکاچوان ارسال کند. داوطلبانی که درخواست‌های خود را برای SINP ارسال می‌‌کنند باید هزینه درخواست ۳۵۰ دلار کانادا که غیر قابل بازگشت است، را بپردازند. اگر استان درخواست را تأیید کند، ساسکاچوان به متقاضی اطلاع می‌‌دهد که برای نامزدی استانی انتخاب شده‌اند.

امتیاز ساسکاچوان؛ فرآیند پس از دریافت دعوتنامه برنامه مهاجرتی ساسکاچوان
امتیاز ساسکاچوان؛ فرآیند پس از دریافت دعوتنامه برنامه مهاجرتی ساسکاچوان

این اعلان از طریق حساب آنلاین IRCC به نمایه اکسپرس اینتری متقاضی ارسال می‌‌شود که در آن متقاضی ۳۰ روز فرصت دارد تا نامزدی را بپذیرد.

امتیاز ساسکاچوان؛ پس از پذیرش نامزدی استانی به روند به چه شکل است؟

پس از پذیرش نامزدی استانی، امتیاز CRS متقاضی ۶۰۰ امتیاز افزایش می‌یابد و عملاً تضمین می‌کند که در قرعه‌کشی اکسپرس انتری بعدی دعوتنامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت می‌کند. پس از دریافت ITA، متقاضی باید درخواست رسمی برای اقامت دائم کانادا را در بازه زمانی تعیین شده تهیه و ارسال کند.

امتیاز ساسکاچوان؛ پس از پذیرش نامزدی استانی
امتیاز ساسکاچوان؛ پس از پذیرش نامزدی استانی

درخواست‌های اقامت دائم که از طریق اکسپرس اینتری ارسال می‌شوند معمولاً ظرف شش ماه بررسی می‌شوند.

اطلاعات بیشتر در حیطه کاریابی در کانادا با ما تماس بگیرید

شبکه ارزیابی امتیاز SINP

شبکه ارزیابی امتیاز SINP از ۱۰۰ امتیاز است. برای واجد شرایط بودن در برنامه، یک داوطلب باید حداقل ۶۰ امتیاز کسب کند. لطفاً توجه داشته باشید که نامزدها باید مدارک پشتیبانی را همراه با درخواست SINP خود ارائه دهند. این موضوع نشان دهنده این است که آ‌ن‌ها شرط ۶۰ امتیاز را برآورده کرده‌اند. این شبکه امتیاز برای رتبه‌بندی ابراز علاقه نامزدها نیز استفاده می‌‌شود. فقط آن دسته از کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را دارند، برای ارسال درخواست به SINP دعوت خواهند شد.

امتیاز ساسکاچوان؛ شبکه ارزیابی امتیاز SINP
شبکه ارزیابی امتیاز SINP

ممکن است تعداد زیادی از کاندیداها امتیاز یکسانی کسب کنند. در چنین شرایطی ساسکاچوان این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که معیارهای اضافی را برای اولویت‌بندی انتخاب نامزدها اعمال کند. اگر کاندیداها دارای امتیاز یکسانی باشند، SINP کاندیداهایی را که با ساسکاچوان ارتباط دارند (نسبی، تجربه کاری قبلی، تحصیلات قبلی) اولویت‌بندی می‌‌کند. اگر هنوز تعداد زیادی داوطلب با امتیاز یکسان موجود باشد، SINP داوطلبانی با سال‌ها تجربه کاری بیشتر و نمرات زبان بالاتر را در اولویت قرار می‌دهد.

عوامل موثر در امتیاز ساسکاچوان

آموزش و پرورش

عامل اول: موفقیت در بازار کار

مشخصهامتیاز
مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا (معادل کانادایی)۲۳
مدرک لیسانس یا حداقل مدرک سه ساله در دانشگاه یا کالج۲۰
گواهی تجارت معادل وضعیت مسافر در ساسکاچوان۲۰
دیپلم معادل کانادایی که به دو (اما کمتر از سه) سال در دانشگاه، کالج، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر موسسات پس از متوسطه نیاز دارد۱۵
گواهی معادل کانادایی یا حداقل دو ترم (اما کمتر از یک برنامه دو ساله) در یک دانشگاه، کالج، مدرسه تجاری یا فنی، یا سایر مؤسسات پس از متوسطه۱۲

تهیه کننده: فرزانه خواجه‌پور

اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ساسکاچوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *