کاریابی در کانادا, مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی در کشور کانادا، با مشاوران مجرب کاریابی  بین المللی آرتا جابز تماس بگیرید.

نام

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص یکی از مسیرهای مهاجرت به این کشور است. برای مهاجرت به کانادا به صورت تخصصی، ابتدا باید مهارت‌ها و تجربیات خود را در یکی از رشته‌های تخصصی مورد نیاز در کانادا داشته باشید.

سپس‌ می‌توانید برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. برای این منظور، ابتدا باید بررسی کنید که آیا شغل شما در لیست شغل‌های مجاز برای مهاجرت به کانادا قرار دارد یا خیر. با مشاورین آرتا جابز همراه باشید.

اگر شغل شما در لیست مجاز قرار دارد، باید مراحل مهاجرت به کانادا را طی کنید. این شامل پر کردن فرم مهاجرت، ارسال اسناد مورد نیاز، امتحان زبان، ارزیابی تحصیلات و تجربیات شغلی، و داشتن امتیاز کافی برای قبولی در برنامه مهاجرت است.

بعد از اینکه درخواست مهاجرت شما پذیرفته شد، باید ویزای مهاجرت به کانادا را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید. در کانادا می‌توانید به دنبال کار یا کسب درآمد با تخصص خود باشید و بعد از گذراندن چندین سال در این کشور،‌ می‌توانید به اقامت دائم در آنجا دست یابید.

چه کسانی می‌توانند از طریق تخصص به کانادا مهاجرت کنند؟

هر کسی که دارای مهارت و تخصص در یکی از رشته‌های مورد نیاز در کانادا باشد،‌ می‌تواند از طریق تخصص به کانادا مهاجرت کند. در واقع، کانادا برای جذب افراد با مهارت و تخصص در بسیاری از رشته ها، برنامه‌های مهاجرتی را راه اندازی کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، شامل مهاجرت برای کار، مهاجرت برای تحصیل و مهاجرت به عنوان کارآفرین است. برای هر یک از این دسته ها، شرایط و معیارهای مهاجرت متفاوت است و برای موفقیت در مهاجرت به کانادا، باید شرایط مربوط به هر کدام از این برنامه‌ها را بررسی و تحقیق کرد.

به طور کلی، برنامه‌های مهاجرتی کانادا برای افرادی با تخصص در رشته هایی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، حسابداری، پرستاری، پزشکی، اداری، تجارت و بازرگانی و غیره در دسترس است. با بررسی لیست شغل‌های مورد نیاز کانادا و امتیازدهی مربوط به هر کدام از این شغل ها،‌ می‌توانید برنامه مهاجرتی مناسب خود را پیدا کنید.

NOC یا کد شغلی کانادا

کد شغلی NOC (National Occupational Classification)، یک سیستم کدگذاری است که در کانادا برای طبقه‌بندی شغل‌ها و تخصص‌های مختلف استفاده می‌شود. این سیستم، شامل ۵۳۳ شغل و تخصص مختلف است و برای هر شغل یک کد ۴ رقمی تعیین شده است. این کد شغلی NOC، در مهاجرت به کانادا برای بررسی تخصص و تجربه کاری فرد، بسیار مهم است.

از این کد شغلی برای شناسایی شغل و تخصص مورد نیاز در بازار کار کانادا استفاده می‌شود و به فرد در درخواست مهاجرت به کانادا کمک می‌کند تا بررسی شود که آیا تخصص و تجربه‌کاری وی مورد نیاز واقعی بازار کار کاناداست یا خیر. در صورتی که تخصص و تجربه‌کاری فرد با کد شغلی NOC کانادا همخوانی داشته باشد، فرصت بیشتری برای موفقیت در برنامه‌های مهاجرتی به کانادا خواهد داشت.

تخصص‌های مورد نیاز کانادا

کانادا برای جذب افراد با تخصص در بسیاری از رشته‌ها، برنامه‌های مهاجرتی را راه‌اندازی کرده است. در زیر به برخی از تخصص‌هایی که در کانادا مورد نیاز هستند، اشاره می‌کنیم:

 • مهندسی (برق، مکانیک، عمران، نفت و گاز، صنایع و …)
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)، شامل توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، متخصصان امنیت سایبری، متخصصان شبکه و دیتاسنتر و …
 • حسابداری و مالی (حسابداران، مدیران مالی، بازرسان مالی و …)
 • مدیریت (مدیران پروژه، مدیران منابع انسانی و …)
 • پزشکی و پرستاری (پزشکان، پرستاران، دندان‌پزشکان و …)
 • روانشناسی و روان‌درمانی
 • آموزش (معلمان و دانش‌آموزان با مدارک لازم)
 • خدمات اجتماعی (متخصصان کارگردانی اجتماعی، کارشناسان اجتماعی و …)
 • مشاوره شغلی و مشاوره آموزشی

همچنین، کانادا برای مهاجرت به عنوان کارآفرین نیز برنامه‌هایی را راه‌اندازی کرده است و افرادی که توانایی راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار را دارند، می‌توانند از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص وجود دارد. هر یک از این برنامه‌ها شرایط و معیارهای انتخاب خاص خود را دارند. مهم است که در مورد هر برنامه تحقیق کنید و تعیین کنید که کدام یک با مهارت ها، تجربه و اهداف مهاجرت شما مطابقت دارد.

برخی از رایج‌ترین راه‌ها عبارتند از:

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

برنامه‌های نامزد استانی (PNPs)

کلاس تجربه کانادا (Canadian Experience Class یا CEC)

برنامه ویزای استارت آپ(Start-up Visa Program)

جریان استعدادهای جهانی(Global Talent Stream)

منابع
مطالب مرتبط
 • ویزای توریستی کانادا
 • کاریابی کانادا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *