کاریابی خارجی, کاریابی در کانادا

اخذ ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت دائم در کانادا می‌باشد. در واقع start up یک کسب و کار نوپایی است که عموما در زمینه تکنولوژی عمل می‌کند.

کارآفرینی در کانادا

در مدت چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا، با هدف تشویق صاحبان کسب و کا‌رها به مهاجرت به این کشور، روش اخذ ویزای استارت آپ کانادا را ایجاد کرد.

بنابراین دارندگان ایده‌ها و طرح‌های نو و کار آفرینان خلاق می‌توانند با سرمایه گذاری در این کشور، امکان مهاجرت را برای خود مهیا نمایند.

[html5_video id=16258]

ویزای استارتاپ

ویزای استارت آپ جدید کانادا اولین نوع از انواع آن در جهان است. این نوع ویزا کارآفرینان مهاجر را با سازمان‌های خصوصی باتجربه متصل می کند. این سازمان ها در کار با شرکت های نوپا تبحر دارند.

کشور کانادا کارآفرین می‌خواهد و آن‌ها را جذب می‌کند. برخلاف سایر کشورها که اقامت موقت در استارت آپ می‌دهند، کشور کانادا اقامت دائم به کارآفرینان می‌دهد. متقاضیان موفق این برنامه می‌توانند به عنوان اقامت دائم و بدون هیچ شرطی به کانادا مهاجرت کنند.

کارآفرینی در کانادا
کارآفرینی در کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

مدارکی که در ادامه معرفی می‌شوند، کلی هستند و ممکن است در بعضی موارد با توجه به شرایط شما، مدارک دیگری نیز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا درخواست شود.

مدارک مورد نیاز

 • مدرک شناسایی و تشخیص هویت متقاضی (اعضای خانواده در صورت تمایل به مهاجرت همراه با همسر و فرزندان)
 • اسناد و سوابق علمی، پژوهشی و شغلی
 • اسناد تحصیلی (معمولاً شامل آخرین مدرک تحصیلی)
 • سند‌های مالی و ملکی به منظور اثبات تمکن مالی و توانایی تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا
 • مدارک اطلاعات فردی

نکته:

تعداد منابع و مدارک، پیچیده بودن مسیر پیش‌رو و وجود سود جویان، گاهی متقاضیان دریافت استارتاپ ویزا را سردرگم می‌کند.

در چنین شرایطی حضور یک مشاور و وکیل مهاجرتی کانادا باعث کاهش استرس متقاضی می‌شود. همچنین کمک می‌کند تا گام‌های بعدی بدون نگرانی و در آرامش خاطر در مسیر اخذ ویزای استارتاپ کانادا طی شود.

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ
مدارک لازم برای ویزای استارتاپ

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا، برقراری ارتباطی منطقی با پروژه و متقاعد کردن یکی از شرکت‌های واجد شرایط برای امور استارتاپی است. در اولین مرحله باید نشان دهید که ایده و طرح تجاری شما نوآورانه بوده و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

تنها در این صورت است که می‌توانید از یک یا چند شرکت و سازمان کانادایی تأییدیه و سپس نامه حمایتی دریافت کنید. صندوق‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذاری مختلفی در کانادا وجود دارند که هر کدام شرایط خاص خود را داشته و میزان مبلغ سرمایه‌گذاری آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

اینکه کدام یک از این سازمان‌ها طرح شما را در زمینه‌ی اخذ ویزای استارتاپ کانادا تأیید می‌کند، تعیین‌کننده میزان سرمایه خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

مزایای برنامه اخذ ویزای استارتاپ کانادا

مانند تمامی‌ برنامه‌های دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، ویزای استارتاپ کانادا نیز مزایای قابل توجهی برای متقاضیان دارد.

از جمله مهم‌ترین مزایا این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه مهاجرت از طریق اخذ ویزای استارتاپ کانادا، سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان واجد شرایط است.
 • در این برنامه به دانش زبانی سطح بالایی نیاز ندارید.
 • ویزا استارتاپ کانادا در مقایسه با برنامه‌های کارآفرینان استانی کانادا، دارای شرایط خاصی نیست.
 • به عبارت ساده‌تر، ویزا اقامت دائم کانادا که از این روش به شما و اعضای خانواده اعطا می‌شود، مشروط به موفقیت بیزنس مورد نظر نبوده است.
 • حتی در صورت عدم موفقیت در بیزنس نیز پس از ورود به خاک کانادا خللی در فرآیند دریافت اقامت دائم ایجاد نخواهد شد.
 • در صورت نداشتن کسب‌وکار در ایران نیز می‌توانید در این برنامه شرکت کنید.
 • پس از دریافت تاییدیه اخذ ویزای استارتاپ کانادا می‌توانید مستقیما برای دریافت PR(کارت اقامت دائم کانادا) اقدام کنید.
 • این فرآیند از زمان ثبت پرونده تا اقامت دائم کانادا حداکثریک سال ونیم زمان می‌برد. از طرفی همزمان می‌توانید برای دریافت ویزی کار کانادا نیز اقدام کنید که پس از دوماه قابل دریافت است.
 • اگر ایده‌ استارتاپی ندارید نیز می‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم همچنان از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

اخذ ویزای استارتاپ
اخذ ویزای استارتاپ

مدرک زبان برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای اخذ ویزای استارتاپ باید مدرک معتبر زبان ارائه کنید، مدرک آیلس با سطح حداقل پنج مورد قبول است. مهارت شما در زبان شامل نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن می‌شود.

شما باید نسخه‌هایی از مدرک زبان خود را به همراه مدارک درخواست مهاجرت خود قرار دهید در غیر این صورت درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

اداره مهاجرت نتیجه آزمون شما را به عنوان مهارت شما در زبان در نظر می گیرد. مدرک زبان شما از زمان دریافت آن نباید بیش از دو سال گذشته باشد.

اگر شما پتانسیل برقراری ارتباط به زبان‌های انگلیسی، فرانسه یا هر دو زبان را داشته باشید این امر به موفقیت در کسب و کار شما در کشور کانادا و در نتیجه اخذ ویزای استارتاپ کانادا کمک خواهد کرد.

زبان رسمی کانادا
زبان رسمی کانادا

در چه شرایطی ما واجد شرایط شناخته می‌شویم؟

برای اینکه شما در دسته افراد شایسته برنامه ویزای استارت اپ کانادا شناخته شوید، بایست ویژگی‌های زیر را داشته باشید:

داشتن یک کسب وکار واجد شرایط

این سوال پیش می‌آید که کسب و کار واجد شرایط چگونه کسب و کاری است؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

کسب و کار واجد شرایط، بایست ویژگی‌های مشخصی داشته باشد. یکی از شرایط این است که در زمان دریافت تعهد از یک سازمان تعیین شده دارای حداقل سهام ۱۰ درصدی از کسب و کار ایجاد شده در کانادا، باشید. همچنین همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند. همینطور حداکثر پنج نفر می‌توانند برای اراه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.

داشتن یک کسب وکار واجد شرایط؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
داشتن یک کسب وکار واجد شرایط؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

شرط دوم مربوط به زمان دریافت اقامت دائم است که در این شرایط بایست مدیریت فعال و مستمر تجارت خود را از داخل کانادا ارائه دهید. و از این موضوع مطلع باشید که بخش اساسی کسب و کار شما در کانادا اتفاق خواهد افتاد. همچنین در این بازه زمانی تجارت شما دیگر در سازمان‌های مربوطه کشور کانادا ثبت شده باشد.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

این سازمان تعیین شده شامل گروه تجاری‌ای است که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌های احتمالی تایید شده باشد. شما برای آگاهی از نحوه دریافت پشتیبانی با سازمان تعیین شده تماس حاصل کنید. همچنین باید سازمان را متقاعد کنید که کسب و کار شما ارزش مورد حمایت قرار گرفتن دارد. و در نهایت یک نامه از سازمان تعیین شده دریافت کنید.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

فرآیند ارائه بسته به هر سازمان متفاوت است. چرا که هر سازمان الزامات مخصوص به خود را دارد. در نتیجه امکان دارد از شما خواسته‌هایی داشته باشند. به عنوان مثال، ارائه مفهوم کسب و کار به طور شخصا و حضوری یا ارائه یک طرح دقیق تجاری می‌تواند از خواسته‌های آنان باشد. اگر شما با سازمان معین به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می‌شود. شما بایست هنگام ارسال درخواست خود این نامه را نیز به همراه داشته باشید. این نامه، مدرکی است برای اثبات اینکه صندوق سرمایه‌گذاری از ایده شما حمایت می‌کند.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

سازمان نیز گواهی تعهد را مستقیما به دولت کانادا ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که ممکن است برای تصمیم‌گیری نهایی جهت پذیرش درخواست شما، نیاز به اطلاعات تجاری بیشتری از سمت شما باشد. در صورتی که نامه پشتیبانی را وارد نکنید یا هیچ یک از شرایط دیگر را دارا نباشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

این سازمان تعیین شده شامل گروه تجاری‌ای است که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌های احتمالی تایید شده باشد. شما برای آگاهی از نحوه دریافت پشتیبانی با سازمان تعیین شده تماس حاصل کنید. همچنین باید سازمان را متقاعد سازید که کسب و کار شما ارزش مورد حمایت قرار گرفتن دارد. و در نهایت یک نامه از سازمان تعیین شده دریافت نمایید.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

فرآیند ارائه با توجه به هر سازمان متفاوت است. چرا که هر سازمان الزامات مخصوص به خود را دارد. در نتیجه امکان دارد از شما خواسته‌هایی داشته باشند. به عنوان مثال، ارائه مفهوم کسب و کار به طور شخصا و حضوری یا ارائه یک طرح دقیق تجاری می‌تواند از خواسته‌های آنان باشد. اگر شما با سازمان معین به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می‌شود. شما بایست هنگام ارسال درخواست خود این نامه را نیز به همراه داشته باشید. این نامه، مدرکی است برای اثبات اینکه صندوق سرمایه‌گذاری از ایده شما حمایت می‌کند.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

سازمان نیز گواهی تعهد را مستقیما به دولت کانادا ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که ممکن است برای تصمیم‌گیری نهایی جهت پذیرش درخواست شما، نیاز به اطلاعات تجاری بیشتری از سمت شما باشد. در صورتی که نامه پشتیبانی را وارد نشود یا هیچ یک از شرایط دیگر را دارا نباشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان

توانایی برقراری ارتباط و کار به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی یا هر دو زبان باعث بیشتر شدن احتمال موفقیت شما در کسب و کار شما خواهد بود. بدین منظور باید در یک آزمون زبان از یک آژانس مورد تایید شرکت و نتایج را با در خواست خود وارد کنید.

دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

شما باید حداقل سطح CLB5 را برای زبان انگلیسی یا حداقل سطح قابل قبول زبان فرانسویی کسب کرده باشید.

تمکن مالی

دولت کانادا مهاجران جدید ویزای استارتاپ کانادا را حمایت مالی نمی‌کند. در نتیجه در هنگام درخواست باید مدرکی نشان دهید که نشان دهنده تکمن مالی شما برای شما و افراد تحت سرپرستی شما باشد. حائز اهمیت است که این پول را نمی‌توانید از شخص دیگری کسب کنید.

تمکن مالی؛ ویزای استارتاپ کانادا
تمکن مالی؛ ویزای استارتاپ کانادا

این هزینه بستگی به تعداد افراد خانوار دارد که کانادا سالیانه این بودجه را مشخص می کند.

لیست رشته های مورد نیاز ایده های استارتاپی

شرکت موسسه و کاریابی آرتا جابز در ادامه لیستی از رشته‌‌های مورد‌نیاز ایده‌های استارتاپی را در اختیار شما قرار می‌دهند. شایان ذکر است که همه مقاطع تحصیلی مانند، کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته‌های نامبرده امکان حضور و فعالیت دارند.

۱ .نانو، فیزیک پالسما، الکترونیک، متالورژی، مهندسی پزشکی
۲ .الکترونیک، برق قدرت، انرژی های تجدید پذیر
۳ .نانو، متالورژی، برق قدرت، شیمی
۴ .مهندسی لیزر، پالسما، الکترونیک، برق قدرت، فیزیک
۵ .متالورژی، ریخته گری، مکانیک، نانو
۶ .برق قدرت، الکترونیک، متالورژی، مکانیک، صنایع
۷ .نانو، متالورژی، شیمی
۸ .متالورژی، صنایع، مکانیک، شیمی
۹ .الکترونیک، برق، برنامه نویسی، کامپیوتر
۱۱ .نانو، فیزیک، شیمی، متالورژی
۱۱ .مهندسی پزشکی، پالسما، فیزیک، شیمی، نانو
۱۲ .متالورژی، شیمی، معدن
۱۳ .الکترونیک، محیط زیست، ایمنی و بهداشت محیط،جنگل داری،کشاورزی
۱۴ .نانو، متالورژی، شیمی، فیزیک
۱۵ .نانو، متالورژی، داروسازی، مهندسی پزشکی، مکانیک، برق قدرت

معرفی ویزای استارت اپ کانادا

این نوع ویزای کانادا یک برنامه مهاجرتی است که به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی با شرکت‌های نوپا و طرح‌های فناورانه امکان مهاجرت به کانادا را می‌دهد. این برنامه، توسط دولت کانادا راه‌اندازی شده است و به استارتاپ‌ها اجازه می‌دهد تا به توسعه و رشد کسب و کار خود در کشور بپردازند.

شرایط و الزامات ویزای استارت اپ کانادا
شرایط و الزامات ویزای استارت اپ کانادا

شرایط و الزامات ویزای استارت اپ کانادا

داشتن توافق‌نامه (Letter of Support):

برای اعتبارسنجی استارتاپ و درخواست ویزا، باید توافق‌نامه‌ای از یک ارگان پشتیبانی استارتاپ کانادایی دریافت کنید.

شرکت در یکی از برنامه‌های معتبر استارتاپ کانادا:

برخی از استان‌ها و شهرهای کانادا برنامه‌های استارتاپی را ارائه می‌دهند که شرکت در آنها می‌تواند به شما امتیاز ویزای استارت اپ کانادا را بدهد.

تجربه کاری مرتبط:

برای ویزای استارت اپ کانادا، باید حداقل دو سال تجربه کاری در مدیریت یا توسعه استارتاپ‌ها یا تجربه کاری مرتبط داشته باشید.

امکانات مالی:

برای ثابت کردن توانایی مالی خود برای راه‌اندازی و رشد استارتاپ در کانادا، باید مدارک و اطلاعات مالی مناسبی را ارائه دهید.

مزایای ویزای استارت اپ کانادا
مزایای ویزای استارت اپ کانادا

مزایای ویزای استارت اپ کانادا

دسترسی به بازارهای جهانی:

با استفاده از ویزای استارت اپ کانادا، شما به بازارهای جهانی و شرکت در رویدادها و نمایشونده‌های بین‌المللی در کانادا دسترسی خواهید داشت.

پشتیبانی دولتی:

دولت کانادا به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا ارزش ویژه‌ای می‌دهد و از طریق برنامه‌ها و منابع مختلف، آنها را حمایت می‌کند.

محیط کسب و کار مستعد:

کانادا به عنوان یکی از کشورهای برتر جهان برای کسب و کارهای نوپا شناخته می‌شود و محیطی را برای رشد و توسعه استارتاپ‌ها فراهم می‌کند.

معرفی ویزای استارت اپ کانادا
معرفی ویزای استارت اپ کانادا
مزایای ویزای استارت اپ کانادا
مزایای ویزای استارت اپ کانادا

دسترسی به مهارت‌های برتر:

کانادا دارای جامعه‌ای چندفرهنگی و تحصیل‌کرده است و این به شما امکان می‌دهد تا به مهارت‌ها و استعدادهای برتر دسترسی پیدا کنید.

کیفیت زندگی بالا:

کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی شناخته می‌شود. سیستم بهداشتی و آموزشی متمایز، محیط زیست پاک و فرصت‌های تفریحی فراوان از جمله مزایای زندگی در این کشور است.

ویزای استارت اپ کانادا فرصتی برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌هاست تا در یکی از پرطرفدارترین و موفق‌ترین کشورهای جهان فعالیت کنند. این ویزا باعث می‌شود تا شما به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنید، از پشتیبانی دولتی بهره‌برداری کنید، و به محیط کسب و کاری مستعد دست یابید. با ویزای استارت اپ کانادا، راهی برای جهانی شدن کسب و کارهای نوپا به صورتی جذاب و زیبا به شما ارائه می‌شود.

در ادامه، به بررسی آیا برنامه‌های استارتاپی در تمام استان‌ها و شهرهای کانادا ارائه می‌شوند. همچنین چگونگی این برنامه‌ها در جذب کسب و کارهای نوپا تأکید خواهیم کرد.

مزایای ویزای استارت اپ کانادا
مزایای ویزای استارت اپ کانادا

ویزای استارت اپ کانادا

ویزای استارت اپ کانادا یک برنامه مهم و مورد توجه است که توسط دولت کانادا و استان‌ها به منظور جذب کارآفرینان تدارک دیده شده است. این برنامه امکان ورود به کانادا را برای کسب و کارهای نوپا فراهم می‌کند.

متغیرها در برنامه‌های استارتاپی استان‌ها و شهرهای کانادا

برنامه‌های استارتاپی در تمام استان‌ها و شهرهای کانادا به صورت یکسان ارائه نمی‌شوند. هر استان و شهر دارای سیاست‌ها و برنامه‌های مهاجرتی خود برای جذب کسب و کارهای نوپا است. بنابراین، هر استان و شهر ممکن است برنامه‌ها و شرایط خاص خود را برای جذب کسب و کارهای نوپا داشته باشد.

فرصت‌های کسب و کار در تمام استان‌ها و شهرهای کانادا

با وجود اینکه برنامه‌های استارتاپی در تمام استان‌ها و شهرهای کانادا یکسان نیستند، اما فرصت‌های کسب و کار در سراسر کانادا بسیار گسترده و جذاب هستند. استان‌ها و شهرهای مختلف با ارائه بسترهای محلی، تسهیلات مالی، زیرساخت‌های فناوری و شبکه‌های مشتریان، کسب و کارهای استارتاپی را در دسترس کارآفرینان قرار می‌دهند.

با وجود ویزای استارت اپ کانادا، کسب و کارهای نوپا می‌توانند به منابع انسانی ماهر و استعدادهای محلی کانادا دسترسی پیدا کنند. همچنین، بازار بزرگ و چندفرهنگی کانادا فرصت‌های بیشتری برای توسعه و گسترش کسب و کارها ایجاد می‌کند.

برنامه‌های استارتاپی در تمام استان‌ها و شهرهای کانادا ارائه نمی‌شوند. اما ویزای استارت اپ کانادا باعث شده است که فرصت‌های کسب و کار بسیاری در سراسر کانادا برای کسب و کارهای نوپا وجود داشته باشد. استان‌ها و شهرهای مختلف با برنامه‌ها و سیاست‌های خود، کارآفرینان را جذب و به آنها فرصت‌های استثنایی برای رشد و توسعه فراهم می‌کنند. این فرصت‌ها شامل دسترسی به منابع مالی، زیرساخت‌های فناوری، شبکه‌های مشتریان و بازار چندفرهنگی کانادا می‌شود.

بررسی یک سان بودن برنامه های استارت اپ کانادا

در ادامه، به بررسی یک‌سان بودن برنامه‌های استارتاپی کانادا و تأثیر ویزای استارت اپ کانادا بر جذب کسب و کارهای نوپا در سراسر کانادا می‌پردازیم.

ویزای استارت اپ کانادا

این نوع ویزای کانادا به عنوان یک برنامه کلیدی در تسهیل ورود کسب و کارهای نوپا به کشور، باعث جذب بسیاری از کارآفرینان شده است.

برنامه‌های استارتاپی کانادا به طور قابل توجهی یک‌سان بوده و در سراسر کشور اجرا می‌شوند. هدف اصلی این برنامه‌ها، جذب کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا به کانادا است. بسیاری از استان‌ها و شهرهای کانادا برنامه‌هایی مشابه را بر اساس ویزای استارت اپ اجرا می‌کنند.

تأثیر ویزای استارت اپ در جذب کسب و کارهای نوپا

وجود ویزای استارت اپ باعث شده است که کانادا به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا شناخته شود. با ارائه این ویزا، کسب و کارهای نوپا می‌توانند به منابع انسانی ماهر، زیرساخت‌های فناوری، شبکه‌های مشتریان و بازار چندفرهنگی کانادا دسترسی پیدا کنند. این فرصت‌ها منجر به رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا، ایجاد شغل و افزایش اقتصادی در کانادا می‌شود. علاوه بر این، ویزای استارت اپ از طریق ارتباط بین کارآفرینان و صنعت‌های محلی نیز به بهبود و توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی کشور کمک می‌کند.

دستاوردها و موفقیت‌های برنامه‌های استارتاپی کانادا

برنامه‌های استارتاپی کانادا تاکنون به دستاوردها و موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. با ورود کسب و کارهای نوپا به کانادا، محصولات و خدمات نوآورانه‌ای در حوزه‌های مختلف ارائه شده است. این برنامه‌ها همچنین باعث ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و افزایش سطح توانمندی کارآفرینان و توسعه دانش فنی در کشور شده‌اند.

برنامه‌های استارتاپی کانادا با ارائه ویزا به کارآفرینان و کسب و کارهای نوپا فرصتی بی‌نظیر برای رشد و توسعه فراهم می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

در دهه اخیر، کانادا به عنوان یکی از مقصدهای جذاب برای کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها شناخته شده است. با ارائه برنامه‌ها و ویزای استارت آپ کانادا به جوانان و کسب‌وکارهای نوپا فرصتی عالی برای توسعه و رشد فراهم کرده است. در این بخش مقاله، مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادارا با جزئیات بررسی خواهیم کرد. همچنین تجربه‌ی هیجان‌انگیزی را که در این مسیر برای کارآفرینان فراهم می‌شود را به تصویر خواهیم کشید.

بررسی و انتخاب برنامه مناسب ویزای استارت آپ کانادا

اخذ ویزای استارت آپ کانادا در کانادا ابتدا نیازمند بررسی و انتخاب برنامه‌ای است که با نیازها و شرایط شما هماهنگی داشته باشد. برخی از برنامه‌های معروف از جمله مسیر استارت آپ نیوبرانزویک و مسیر استارت آپ بریتیش کلمبیا می‌باشند. هر برنامه دارای الزامات و شرایط خاص خود است که در این مرحله باید بررسی و مقایسه شوند.

تهیه مدارک و اطلاعات لازم ویزای استارت آپ کانادا

بعد از انتخاب برنامه مناسب، باید مدارک و اطلاعات لازم را برای اخذ ویزا آماده کنید. این مدارک ممکن است شامل اطلاعات شخصی، سابقه کاری، سوابق تحصیلی، برنامه کسب و کار و سرمایه گذاری‌ها، نامه‌ی پشتیبانی از یک سازمان معتبر باشد. در این مرحله، دقت و کمال در تهیه مدارک بسیار مهم است.

پرداخت وجه و ارسال درخواست ویزای استارت آپ کانادا

بعد از تهیه مدارک، شما باید هزینه وجه مربوط به ویزا را پرداخت کنید. مبلغ وجه متفاوت بر اساس برنامه و ویزای مورد نظر شما است. پس از پرداخت وجه، مدارک و درخواست خود را به مراجع مربوطه ارسال می‌کنید و منتظر تایید و پردازش درخواست خود بمانید.

مصاحبه و مراحل امنیتی ویزای استارت آپ کانادا

پس از بررسی درخواست شما، می توانید ظرفیت‌های کافی برای کارآفرینان و استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهد. به عنوان یک کارآفرین، شما باید به سوالات مربوط به تجربه کاری، مهارت‌ها، اهداف کسب و کار و نیز برنامه‌های آینده خود پاسخ دهید. در این مرحله، مهارت‌های ارتباطی و روابط عمومی خوب می‌توانند به شما کمک کنند.

دریافت ویزای استارت آپ کانادا و ورود به کانادا

پس از مصاحبه موفق، شما می‌توانید ویزای استارت آپ کانادا خود را دریافت کنید. با دریافت ویزا، شما مجاز به ورود به کانادا هستید و می‌توانید به اجرای برنامه کسب و کار خود بپردازید. در این مرحله، تمام تدابیر مربوط به ورود و اقامت در کانادا را رعایت کنید و از تمامی اجراهای قانونی پیروی کنید.

اخذ ویزای استارت آپ کانادایک مسیر هیجان‌انگیز و جذاب برای کارآفرینان و استارت‌آپ‌هاست. با رعایت مراحل و شرایط مورد نیاز، شما می‌توانید فرصتی عالی برای توسعه و رشد در کانادا داشته باشید. در این مسیر، تهیه مدارک کامل و دقت در ارسال درخواست، تجربه قابل توجهی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با پیگیری مستمر و تمرکز بر اهداف خود، می‌توانید به عنوان یک کارآفرین موفق در کانادا شروع به فعالیت کنید.

مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا

یکی از مسائل مهمی که برای افرادی که قصد اخذ این نوع ویزا را دارند، مطرح می‌شود، مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادااست. در بخش، به بررسی جزئیات مدت اعتبار این ویزا و تأثیر آن بر رشد و توسعه کسب و کار خواهیم پرداخت.

مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا:

مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادابسته به برنامه و اطلاعات شخصی شما متفاوت است. در حالت کلی، این ویزا معمولاً برای مدت اولیه ۲۴ ماه (دو سال) صادر می‌شود. اما پس از اتمام این مدت، شما می‌توانید درخواست تمدید ویزا را ارسال کنید. در صورت تأیید، مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا خود را تا سه سال دیگر افزایش دهید. با تمدید ویزا، شما می‌توانید به طور کلی تا پنج سال در کانادا باقی بمانید و کسب و کار خود را رشد دهید.

تأثیر مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا بر رشد و توسعه:

مدت اعتبار ویزای استارت آپ کاناداتأثیر مستقیمی بر رشد و توسعه کسب و کار شما دارد. این مدت زمان، فرصتی برای شما به منظور اجرای برنامه کسب و کار خود در کانادا فراهم می‌کند. در طی این مدت، شما می‌توانید بازار کانادایی را بررسی کنید، روابط تجاری برقرار کنید، شبکه‌سازی کنید و معاملاتی را انجام دهید. این مدت زمان برای شما فرصتی است تا به کانادا عادت و فرهنگ و ساختار کسب و کار را درک کنید. همچنین از زیرساخت‌هایی که این کشور برای کارآفرینان فراهم کرده است، بهره‌برداری کرده و آشنایی خود را کامل کنید.

تمدید ویزای استارت آپ کانادا:

پس از اتمام مدت اعتبار اولیه ویزای استارت آپ کانادا، شما می‌توانید درخواست تمدید ویزا را ارسال کنید. در این مرحله، باید نشان دهید که همچنان هدفتان از اقامت در کانادا و توسعه کسب و کارتان است. و قادر به ارائه مدارک و شواهد مربوط به رشد و پیشرفت کسب و کار خود باشید. درخواست تمدید ویزا بررسی می‌شود و در صورت تأیید، مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا شما تا سه سال دیگر افزایش می‌یابد. این به شما فرصت می‌دهد تا به صورت پایدارتر در کانادا باقی بمانید و کسب و کار خود را بهبود بخشید.

نکات مهم:

در طول مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادا شما باید نسبت به رعایت شرایط و محدودیت‌های ویزا پایبند باشید. این شرایط شامل حفظ وضعیت بانکی مناسب، حضور فعال در کسب و کار، پرداخت مالیات‌ها و رعایت قوانین مهاجرتی است.

برای اطمینان از موفقیت در درخواست تمدید ویزا، می‌توانید با استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرتی مجرب یا مشاوران مهاجرتی واجد شرایط همکاری کنید. مدت اعتبار ویزای استارت آپ کانادافرصتی برای شما به منظور رشد و توسعه کسب و کارتان در یکی از پیشروترین کشورهای جهان است. با استفاده از این ویزا، شما می‌توانید به بازار کانادایی وارد شوید، شبکه‌سازی و روابط تجاری برقرار کنید. با تمدید ویزا، می‌توانید به صورت پایدارتر در کانادا باقی بمانید و کسب و کارتان را بهبود بخشید. بنابراین، این ویزا فرصتی مناسب برای رشد و توسعه استارت‌آپ شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *