کاریابی خارجی, کاریابی در کانادا

اخذ ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت دائم در کانادا می‌باشد. در واقع start up یک کسب و کار نوپایی است که عموما در زمینه تکنولوژی عمل می‌کند.

کارآفرینی در کانادا

در مدت چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا، با هدف تشویق صاحبان کسب و کا‌رها به مهاجرت به این کشور، روش اخذ ویزای استارت آپ کانادا را ایجاد کرد.

بنابراین دارندگان ایده‌ها و طرح‌های نو و کار آفرینان خلاق می‌توانند با سرمایه گذاری در این کشور، امکان مهاجرت را برای خود مهیا نمایند.

[html5_video id=16258]

ویزای استارت آپ جدید کانادا اولین نوع از انواع آن در جهان است. این نوع ویزا کارآفرینان مهاجر را با سازمان‌های خصوصی باتجربه متصل می کند. این سازمان ها در کار با شرکت های نوپا تبحر دارند.

کشور کانادا کارآفرین می‌خواهد و آن‌ها را جذب می‌کند. برخلاف سایر کشورها که اقامت موقت در استارت آپ می‌دهند، کشور کانادا اقامت دائم به کارآفرینان می‌دهد. متقاضیان موفق این برنامه می‌توانند به عنوان اقامت دائم و بدون هیچ شرطی به کانادا مهاجرت کنند.

کارآفرینی در کانادا
کارآفرینی در کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا

مدارکی که در ادامه معرفی می‌شوند، کلی هستند و ممکن است در بعضی موارد با توجه به شرایط شما، مدارک دیگری نیز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا درخواست شود.

مدارک مورد نیاز

 • مدرک شناسایی و تشخیص هویت متقاضی (اعضای خانواده در صورت تمایل به مهاجرت همراه با همسر و فرزندان)
 • اسناد و سوابق علمی، پژوهشی و شغلی
 • اسناد تحصیلی (معمولاً شامل آخرین مدرک تحصیلی)
 • سند‌های مالی و ملکی به منظور اثبات تمکن مالی و توانایی تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا
 • مدارک اطلاعات فردی

نکته:

تعداد منابع و مدارک، پیچیده بودن مسیر پیش‌رو و وجود سود جویان، گاهی متقاضیان دریافت استارتاپ ویزا را سردرگم می‌کند.

در چنین شرایطی حضور یک مشاور و وکیل مهاجرتی کانادا باعث کاهش استرس متقاضی می‌شود. همچنین کمک می‌کند تا گام‌های بعدی بدون نگرانی و در آرامش خاطر در مسیر اخذ ویزای استارتاپ کانادا طی شود.

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ
مدارک لازم برای ویزای استارتاپ

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا، برقراری ارتباطی منطقی با پروژه و متقاعد کردن یکی از شرکت‌های واجد شرایط برای امور استارتاپی است. در اولین مرحله باید نشان دهید که ایده و طرح تجاری شما نوآورانه بوده و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

تنها در این صورت است که می‌توانید از یک یا چند شرکت و سازمان کانادایی تأییدیه و سپس نامه حمایتی دریافت کنید. صندوق‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذاری مختلفی در کانادا وجود دارند که هر کدام شرایط خاص خود را داشته و میزان مبلغ سرمایه‌گذاری آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

اینکه کدام یک از این سازمان‌ها طرح شما را در زمینه‌ی اخذ ویزای استارتاپ کانادا تأیید می‌کند، تعیین‌کننده میزان سرمایه خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

مزایای برنامه اخذ ویزای استارتاپ کانادا

مانند تمامی‌ برنامه‌های دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، ویزای استارتاپ کانادا نیز مزایای قابل توجهی برای متقاضیان دارد.

از جمله مهم‌ترین مزایا این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه مهاجرت از طریق اخذ ویزای استارتاپ کانادا، سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان واجد شرایط است.
 • در این برنامه به دانش زبانی سطح بالایی نیاز ندارید.
 • ویزا استارتاپ کانادا در مقایسه با برنامه‌های کارآفرینان استانی کانادا، دارای شرایط خاصی نیست.
 • به عبارت ساده‌تر، ویزا اقامت دائم کانادا که از این روش به شما و اعضای خانواده اعطا می‌شود، مشروط به موفقیت بیزنس مورد نظر نبوده است.
 • حتی در صورت عدم موفقیت در بیزنس نیز پس از ورود به خاک کانادا خللی در فرآیند دریافت اقامت دائم ایجاد نخواهد شد.
 • در صورت نداشتن کسب‌وکار در ایران نیز می‌توانید در این برنامه شرکت کنید.
 • پس از دریافت تاییدیه اخذ ویزای استارتاپ کانادا می‌توانید مستقیما برای دریافت PR(کارت اقامت دائم کانادا) اقدام کنید.
 • این فرآیند از زمان ثبت پرونده تا اقامت دائم کانادا حداکثریک سال ونیم زمان می‌برد. از طرفی همزمان می‌توانید برای دریافت ویزی کار کانادا نیز اقدام کنید که پس از دوماه قابل دریافت است.
 • اگر ایده‌ استارتاپی ندارید نیز می‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم همچنان از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

اخذ ویزای استارتاپ
اخذ ویزای استارتاپ

مدرک زبان برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای اخذ ویزای استارتاپ باید مدرک معتبر زبان ارائه کنید، مدرک آیلس با سطح حداقل پنج مورد قبول است. مهارت شما در زبان شامل نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن می‌شود.

شما باید نسخه‌هایی از مدرک زبان خود را به همراه مدارک درخواست مهاجرت خود قرار دهید در غیر این صورت درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

اداره مهاجرت نتیجه آزمون شما را به عنوان مهارت شما در زبان در نظر می گیرد. مدرک زبان شما از زمان دریافت آن نباید بیش از دو سال گذشته باشد.

اگر شما پتانسیل برقراری ارتباط به زبان‌های انگلیسی، فرانسه یا هر دو زبان را داشته باشید این امر به موفقیت در کسب و کار شما در کشور کانادا و در نتیجه اخذ ویزای استارتاپ کانادا کمک خواهد کرد.

زبان رسمی کانادا
زبان رسمی کانادا

در چه شرایطی ما واجد شرایط شناخته می‌شویم؟

برای اینکه شما در دسته افراد شایسته برنامه ویزای استارت اپ کانادا شناخته شوید، بایست ویژگی‌های زیر را داشته باشید:

داشتن یک کسب وکار واجد شرایط

این سوال پیش می‌آید که کسب و کار واجد شرایط چگونه کسب و کاری است؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

کسب و کار واجد شرایط، بایست ویژگی‌های مشخصی داشته باشد. یکی از شرایط این است که در زمان دریافت تعهد از یک سازمان تعیین شده دارای حداقل سهام ۱۰ درصدی از کسب و کار ایجاد شده در کانادا، باشید. همچنین همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند. همینطور حداکثر پنج نفر می‌توانند برای اراه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.

داشتن یک کسب وکار واجد شرایط؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
داشتن یک کسب وکار واجد شرایط؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

شرط دوم مربوط به زمان دریافت اقامت دائم است که در این شرایط بایست مدیریت فعال و مستمر تجارت خود را از داخل کانادا ارائه دهید. و از این موضوع مطلع باشید که بخش اساسی کسب و کار شما در کانادا اتفاق خواهد افتاد. همچنین در این بازه زمانی تجارت شما دیگر در سازمان‌های مربوطه کشور کانادا ثبت شده باشد.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

این سازمان تعیین شده شامل گروه تجاری‌ای است که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌های احتمالی تایید شده باشد. شما برای آگاهی از نحوه دریافت پشتیبانی با سازمان تعیین شده تماس حاصل کنید. همچنین باید سازمان را متقاعد کنید که کسب و کار شما ارزش مورد حمایت قرار گرفتن دارد. و در نهایت یک نامه از سازمان تعیین شده دریافت کنید.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

فرآیند ارائه بسته به هر سازمان متفاوت است. چرا که هر سازمان الزامات مخصوص به خود را دارد. در نتیجه امکان دارد از شما خواسته‌هایی داشته باشند. به عنوان مثال، ارائه مفهوم کسب و کار به طور شخصا و حضوری یا ارائه یک طرح دقیق تجاری می‌تواند از خواسته‌های آنان باشد. اگر شما با سازمان معین به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می‌شود. شما بایست هنگام ارسال درخواست خود این نامه را نیز به همراه داشته باشید. این نامه، مدرکی است برای اثبات اینکه صندوق سرمایه‌گذاری از ایده شما حمایت می‌کند.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

سازمان نیز گواهی تعهد را مستقیما به دولت کانادا ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که ممکن است برای تصمیم‌گیری نهایی جهت پذیرش درخواست شما، نیاز به اطلاعات تجاری بیشتری از سمت شما باشد. در صورتی که نامه پشتیبانی را وارد نکنید یا هیچ یک از شرایط دیگر را دارا نباشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده

این سازمان تعیین شده شامل گروه تجاری‌ای است که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌های احتمالی تایید شده باشد. شما برای آگاهی از نحوه دریافت پشتیبانی با سازمان تعیین شده تماس حاصل کنید. همچنین باید سازمان را متقاعد سازید که کسب و کار شما ارزش مورد حمایت قرار گرفتن دارد. و در نهایت یک نامه از سازمان تعیین شده دریافت نمایید.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ اخذ ویزای استارتاپ کانادا

فرآیند ارائه با توجه به هر سازمان متفاوت است. چرا که هر سازمان الزامات مخصوص به خود را دارد. در نتیجه امکان دارد از شما خواسته‌هایی داشته باشند. به عنوان مثال، ارائه مفهوم کسب و کار به طور شخصا و حضوری یا ارائه یک طرح دقیق تجاری می‌تواند از خواسته‌های آنان باشد. اگر شما با سازمان معین به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می‌شود. شما بایست هنگام ارسال درخواست خود این نامه را نیز به همراه داشته باشید. این نامه، مدرکی است برای اثبات اینکه صندوق سرمایه‌گذاری از ایده شما حمایت می‌کند.

دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دریافت یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

سازمان نیز گواهی تعهد را مستقیما به دولت کانادا ارائه می‌دهد. شایان ذکر است که ممکن است برای تصمیم‌گیری نهایی جهت پذیرش درخواست شما، نیاز به اطلاعات تجاری بیشتری از سمت شما باشد. در صورتی که نامه پشتیبانی را وارد نشود یا هیچ یک از شرایط دیگر را دارا نباشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان

توانایی برقراری ارتباط و کار به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی یا هر دو زبان باعث بیشتر شدن احتمال موفقیت شما در کسب و کار شما خواهد بود. بدین منظور باید در یک آزمون زبان از یک آژانس مورد تایید شرکت و نتایج را با در خواست خود وارد کنید.

دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز
دارا بودن حداقل شایستگی‌های زبان؛ موسسه کاریابی بین المللی آرتاجابز

شما باید حداقل سطح CLB5 را برای زبان انگلیسی یا حداقل سطح قابل قبول زبان فرانسویی کسب کرده باشید.

تمکن مالی

دولت کانادا مهاجران جدید ویزای استارتاپ کانادا را حمایت مالی نمی‌کند. در نتیجه در هنگام درخواست باید مدرکی نشان دهید که نشان دهنده تکمن مالی شما برای شما و افراد تحت سرپرستی شما باشد. حائز اهمیت است که این پول را نمی‌توانید از شخص دیگری کسب کنید.

تمکن مالی؛ ویزای استارتاپ کانادا
تمکن مالی؛ ویزای استارتاپ کانادا

این هزینه بستگی به تعداد افراد خانوار دارد که کانادا سالیانه این بودجه را مشخص می کند.

لیست رشته های مورد نیاز ایده های استارتاپی

شرکت موسسه و کاریابی آرتا جابز در ادامه لیستی از رشته‌‌های مورد‌نیاز ایده‌های استارتاپی را در اختیار شما قرار می‌دهند. شایان ذکر است که همه مقاطع تحصیلی مانند، کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته‌های نامبرده امکان حضور و فعالیت دارند.

۱ .نانو، فیزیک پالسما، الکترونیک، متالورژی، مهندسی پزشکی
۲ .الکترونیک، برق قدرت، انرژی های تجدید پذیر
۳ .نانو، متالورژی، برق قدرت، شیمی
۴ .مهندسی لیزر، پالسما، الکترونیک، برق قدرت، فیزیک
۵ .متالورژی، ریخته گری، مکانیک، نانو
۶ .برق قدرت، الکترونیک، متالورژی، مکانیک، صنایع
۷ .نانو، متالورژی، شیمی
۸ .متالورژی، صنایع، مکانیک، شیمی
۹ .الکترونیک، برق، برنامه نویسی، کامپیوتر
۱۱ .نانو، فیزیک، شیمی، متالورژی
۱۱ .مهندسی پزشکی، پالسما، فیزیک، شیمی، نانو
۱۲ .متالورژی، شیمی، معدن
۱۳ .الکترونیک، محیط زیست، ایمنی و بهداشت محیط،جنگل داری،کشاورزی
۱۴ .نانو، متالورژی، شیمی، فیزیک
۱۵ .نانو، متالورژی، داروسازی، مهندسی پزشکی، مکانیک، برق قدرت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *