مهاجرت به کانادا

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد؟

یکی از دغدغه‌های مهاجران در حین مهاجرت اطلاع از زمان موردنیاز پردازش درخواست‌شان است. همچنین این سوال برای آن‌ها به‌وجود می‌آید که پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد. در این نوشته به این موضوع خواهیم پرداخت.

از رایج‌ترین و تکراری‌ترین سوالات مهاجران کانادا، این است که پروسه مهاجرت‌شان به کانادا چقدر زمان می‌برد؟ این سوال را این‌گونه نیز می‌پرسند که برنامه مهاجرت‌ آن‌ها چقدر زمان نیاز دارد تا به آن رسیدگی شود؟

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد
پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد

در پاسخ به این سوالات بایست دانست که برای هر نوع ویزا یا مجوز ورود به کانادا، بایست میانگین زمان پردازش را هنگام محاسبه مدت زمان لازم برای بررسی در خواست در نظر بگیرند. سوالی که پیش می‌آید این است که منظور از زمان رسیدگی چیست؟

زمان رسیدگی

در مهاجرت به کانادا با مفهومی با عنوان زمان رسیدگی مواجه می‌شوید. به زمانی گفته می‌شود که اداره مهاجرت، پناهندگی، شهروندی کانادا برای رسیدگی به درخواست شما از زمان دریافت در‌خواست تا روز تصمیم‌گیری نیاز دارد.

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ زمان رسیدگی
پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ زمان رسیدگی

نکته حائز اهمیتی که در این‌جا وجود دارد این‌ است که این بازه شامل زمان‌های پرداز نمی‌شود. زمان پردازش شامل مدت زمان مورد‌نیاز ارسال اظهار علاقه و دریافت دعوت‌نامه برای درخواست، تهیه اسناد، است. این زمان همچنین در بر‌گیرنده زمان ارسال درخواست یا ارسال ویزای نهایی، مجوز‌ها، کارت‌های وضعیت و … می‌شود.

ویزای توریستی کانادا؛ مدت زمان مجاز اقامت با ویزای توریستی
ویزای توریستی کانادا؛ مدت زمان مجاز اقامت با ویزای توریستی

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد؛ عوامل تاثیر گذار بر زمان پردازش

چند عامل وجود دارد که بر زمان پردازش درخواست شما تأثیر می گذارد. در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

۱. کشور محل اقامت

برخی از زمان‌های پردازش IRCC با توجه به کشور محل اقامت افراد متفاوت است. تا پیش از دسامبر سال ۲۰۱۵، زمان پردازش خدمات مختلف مطابق با دفتر ویزا نمایش داده می‌شد. علت این امر این بود که درخواست‌ها برای اقامت دائم و موقت، ویزا و مجوز توسط نزدیک‌ترین دفتر ویزا بررسی می‌شد.

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ عوامل تاثیر گذار بر زمان پردازش
پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ عوامل تاثیر گذار بر زمان پردازش

امروزه درخواست‌ها در سراسر شبکه جهانی دفاتر ویزا جابه‌جا می‌شوند تا پردازش تا حد ممکن کارآمد باشد. بنابراین درخواست‌ها ممکن است لزوماً در نزدیک‌ترین دفتر ویزا به متقاضی پردازش نشود، بلکه در دفاتر طراحی شده مورد پردازش قرار بگیرند. این دفاتر به بهترین وجه برای پردازش کارآمد درخواست طراحی شده اند.

۲. نوع درخواست:

زمان رسیدگی به انواع مختلف ویزا و مجوز نیز متفاوت است. نوع درخواست و همچنین تعداد داوطلبانی که در حال حاضر در آن گروه در حال پردازش هستند، می‌توانند بر زمان پردازش تأثیرگذار باشند. اگر یک برنامه مهاجرتی درخواست‌های بیشتری نسبت به حد معمول دریافت کند نیز باعث افزایش زمان پردازش درخواست می‌شود.

۳. کامل بودن درخواست:

اگر درخواستی ناقص باشد، IRCC ممکن است به طور کلی متقاضی را رد کند، یا ممکن است خواستار اطلاعات بیشتری از وی باشد. چنین شرایطی که IRCC خواستار اطلاعات بیشتری از سمت متقاضی است، تأخیر قابل توجهی در پردازش رخ خواهد داد.

اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به بریتیش کلمبیا

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد؛ میانگین زمان پردازش برای برنامه‌های مهاجرت

در ادامه، برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های مهاجرت و زمان‌های تقریبی پردازش آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. به این موضوع توجه کنید که برای زمان پردازش تضمینی وجود ندارد و تنها قابل تخمین است. زمان‌های ارائه شده بر اساس میانگین زمان‌های پردازش IRCC که در ۷ دسامبر ۲۰۲۱ اعلام شده‌ است، می‌باشد.

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ میانگین زمان پردازش برای برنامه‌های مهاجرت
پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می‌برد؛ میانگین زمان پردازش برای برنامه‌های مهاجرت

نکته قابل توجه این است که گاهی اوقات زمان پردازش بستگی به این دارد که درخواست شما به چه شکل ارسال شده‌ است. درخواست به صورت الکترونیکی با استفاده از روش آنلاین ارسال شده است یا به صورت چاپی و روش‌های کاغذی. زمان‌های پردازش که در ادامه مشخص شده‌اند نمایانگر این هستند که آیا بین روش چاپی و روش آنلاین تفاوتی وجود دارد یا خیر.

در ادامه این نوشته به برنامه‌های مهاجرتی زیر خواهیم پرداخت:

  • اکسپرس اینتری
  • مجوز تحصیلی
  • مجوز کار پس از فارغ التحصیلی
  • کارت اقامت دائم
  • ویزای توریستی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *