سوپر ویزای توریستی کانادا

از دیگر انواع ویزای توریستی، سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین است که مناسب برای پدر بزرگ، مادر بزرگ و یا پدر و مادر فردی است که ضمن برخورداری از اقامت دائم کانادا، سن بالای ۱۸ سال دارد. البته دریافت این نوع ویزا نیز مستلزم ارائه دعوت نامه ای معتبر از کشور کانادا (از سوی فرزند و یا نوه) است.

مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا، ۲ سال است . البته باید توجه کرد که مدت اعتبار پاسپورت دارندگان این نوع ویزا، ۱۰ ساله است.

سوپر ویزا کانادا

با توجه به افزایش تعداد مهاجرین به کانادا؛ سالانه خانواده های بسیاری به قصد دیدار فرزندان و نوه هایشان به کانادا سفر می کنند. این جمعیت به دلیل تولد فرزندان ایرانیان مقیم کانادا رو به افزایش است.

کشور کانادا با قرار دادن سوپر ویزای کانادا راه را برای دیدار افراد مهاجرت کرده به کانادا با خانواده هایشان که خارج از کانادا هستند، هموار کرده است.

شرایط دریافت سوپر ویزا کانادا

دریافت این نوع ویزا شامل شرایطی مانند داشتن دعوت نامه با امضای فرزند یا نوه و عدم ممنوع الورودی فرد به کانادا و… است. مدت زمان صدور سوپر ویزا حدودا ۱۰۰ تا ۱۵۰ روز به طول می انجامد؛ و بعد از اتمام مدت زمان آن، امکان تمدید سوپر ویزا نیز وجود دارد.

مدت اعتبار سوپر ویزا کانادا

مدت زمان اعتبار این نوع ویزا در قانون ۱۰ سال مشخص شده است؛ اما به دلیل اعتبار گذرنامه ی ایرانی که ۵ ساله است، مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا نیز پنج ساله است.

متقاضی با دریافت سوپر ویزا می تواند چند بار به کانادا سفر کند و هر دفعه تا مدت ۲ سال در این کشور اقامت کند. و این مورد مزیت سوپر ویزا نسبت به ویزای توریستی است.

روش های دریافت سوپر ویزا کانادا

اقدام برای دریافت سوپر ویزای کانادا به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می گیرد. در روش اول می توانید مدارک سوپر ویزای کانادای خود را برای افسر ویزای کانادا ارسال کنید؛ و بعد از دو هفته تا سه ماه جواب سوپر ویزای شما اعلام می شود.

در روش دوم بدلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران باید به سفارت کشور های همسایه ایران مراجعه کنید.

هزینه سوپر ویزا کانادا

هزینه سوپر ویزای کانادا، ۳۰۰ دلار است. ۱۰۰ دلار این مبلغ برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن برای انگشت نگاری است.