تحصیل در کانادا

تحصیل و اقامت در کشور کانادا

تحصیل و اقامت در کانادا با این روش، در سه بخش ارائه می شود:

تحصیل؛ یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های کسب اقامت است. هر ساله تعداد قابل توجهی از افراد با این روش به کشور کانادا مهاجرت می کنند. شخصی که می خواهد برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کند باید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را داشته باشد.

دانشگاه کانادا

زبان های رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه است، بنابراین داشتن مدرک معتبر هرکدام از این زبان ها بسیار اهمیت دارد. کانادا یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل است. بسیاری از دانشگاه های کانادا جزو برترین دانشگاه ها در دنیا هستند.

اشخاصی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند برنامه ها و روش ها مختلفی برای دریافت اقامت پیش رویشان قرار میگیرد.

امتیاز اقامت

معمولا روش های دیگر مهاجرتی نیازمند کسب امتیاز بالا می باشند، اما افرادی که از طریق تحصیل مهاجرت می کنند به مرور زمان می توانند امتیازات لازم را برای کسب اقامت دائم بدست بیاورند.

این موضوع مهاجرت و اقامت کانادا از طریق تحصیل را به یکی از پرطرفدار ترین روش های مهاجرت تبدیل کرده است.

ویزای کار کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

  • مدرک تحصیلی دانشگاه های کانادا بسیار معتبر است.
  • تحصیل در کانادا نسبت به کشور های دیگر ارزان تر است.
  • کانادا یکی از امن ترین کشور های دنیا از نظر زندگی و تحصیل است.
  • نظام آموزشی معتبر.
  • اخذ اقامت راحت از طریق تحصیل نسبت به روش های دیگر.
  • دریافت ویزای کار بعد از تحصیل.
  • همسران افراد متأهلی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند در خواست ویزای کار بدهند و بعد از یک سال کار کردن میتوانند درخواست اقامت بدهند.

مدارس کشور کانادا

مدارس کشور کانادا1

در مدارس کانادا معلمان تحصیلات دانشگاه دارند. کلاس‌ها به صورت مختلط هستند و هر استان و منطقه دارای دوره رسمی و ویژه‌ای است. مدارس کانادا کتاب‌های درسی را به دانش آموزان خود قرض می دهد در نتیجه والدین باید لوازم مورد نیاز درسی را برای فرزندانشان تهیه کنند.

قوانین کشور کانادا:

دانش آموزان باید هر روز به مدرسه بروند و در صورت بروز بیماری و غیبت، حتما به مدارس خود اطلاع دهند. تعطیلی مدارس به سه روش اعلام می‌شود: از طریق مدرسه، تلویزیون، رادیو.

بعضی از مدارس کانادا یونیفرم مدرسه دارند و دانش آموزان ملزم به پوشیدن آن هستند. قلدری در مدارس ممنوع است اگر فرزند شما قربانی این رفتار ناشایست است، با معلم یا مدیر او حتما صحبت کنید.

فعالیت های فوق برنامه مدارس کانادا

فعالیت‌های فوق برنامه فعالیت‌هایی هستند که پیش از مدرسه، پس از مدرسه یا در زمان ناهار انجام می شوند. این فعالیت‌ها شامل ورزش، هنر، باشگاه های سرگرمی و … می‌باشد.

این فعالیت ها می‌تواند به کودک شما در زمینه‌های مختلف کمک کند از جمله یافتن دوست، عادت کردن به سیستم مدارس کانادا و علاقه‌مندی به فعالیت‌های غیر از مدرسه.

سفرهای میدانی مدارس

سفرهای میدانی مدارس، بازدید از مکان هایی ست که مرتبط با درس دانش آموزان می‌باشد. این مکان‌ها شامل موزه، محل کار، نهادهای فرهنگی و … است.

اطلاعات بیشتر درمورد مدارس کانادا…

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل و اقامت در کانادا می توانید با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط