مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

آرتا جابز؛ مهاجرت به کانادا

کانادا از برنامه‌ریزی‌های خود انتظار دارد تا هر سال از حدود ۳۵۰۰۰۰ تازه وارد به عنوان مقیم دائم استقبال کند، و هر ساله به انتظارات خود اضافه می‌کند. اما علت اینکه کانادا هرساله میزان پذیرش مهاجران خود را افزایش می‌دهد و افراد از هر کجای دنیا به کانادا سفر می‌کنند چیست؟ مشاوران آرتا جابز در این پست به شما کمک خواهند کرد تا هر سوالی در مورد مهاجرت به کانادا دارید، برطرف شود.

چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

اگر هنوز در انتخاب مقصد مهاجرتی خود دو به شک هستید، ما کانادا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کانادا مقصدی ایمن برای مهاجرت شما و خانواده‌‌تان است. در ادامه دلایلی را که در بین مهاجران کانادایی مشهور‌ترند را بررسی می‌کنیم.

کانادا کشور طرفدار مهاجرت

پیش از هرچیز باید اشاره کنیم که یکی از دلایل محبوبیت کانادا این است که راه‌های ورود خود را برای همه کشور‌های دنیا باز گذاشته است.  کانادا هر ساله پذیرای تعداد فزاینده‌ای از مهاجران جدید است. کانادا خواهان مهاجر است و مهاجرت برای رفاه کانادا بسیار مهم است.

کانادا کشور دوستدار مهاجرت
کانادا کشور دوستدار مهاجرت

مهاجرت نقش کلیدی و پررنگی در اقتصاد کشور کانادا دارد. اگر کانادا از پذیرش مهاجران سر باز بزند، نیروی کار کشور کاهش یافته و منجر به رشد اقتصادی پایین خواهد شد. به عبارت دیگر، کانادا برای تقویت پایه مالیاتی و  کمک به تأمین مالی برنامه‌های اجتماعی ارزشمند مانند مراقبت‌های بهداشتی همگانی، جاده‌ها، مدارس و صندوق‌های بازنشستگی به مهاجران نیاز دارد. مهاجران اساساً بخش مهم و جدایی ناپذیر اقتصاد در هر بخش از نیروی کار، سیستم آموزشی و فرهنگ کانادا هستند.

کانادا و فرهنگ‌های متنوع

کانادا همانطور که هستید از شما استقبال‌‌ می‌کند. کانادا تنوع، سنت‌ها، غذاها، لباس‌ها، مذهب، انتخاب‌های سبک زندگی و همه چیزهایی را می‌خواهد که شما را به بهترین شکل ممکن می‌سازد. کانادا تازه واردان را تشویق نمی‌کند که همسان شوند یا به ارزش‌های کانادایی پایبند باشند.

مهاجرت به کشور چند فرهنگی کانادا
مهاجرت به کشور چند فرهنگی کانادا

در واقع، «فرهنگ کانادایی»، هر طور که بخواهید آن را توصیف کنید، ملغمه‌ای از فرهنگ‌های جهانی است که از تنوع مللی که به کانادا مهاجرت می‌کند، تغذیه می‌شود. چندفرهنگی و فراگیری نقاط قوت کانادا و سنگ بنای سبک زندگی کانادایی است. نظرسنجی‌‌های انجام شده توسط اداره آمار کانادا نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد از مهاجران در کانادا احساس تعلق دارند.

تحصیلات

کودکان کانادایی ثروتمند یا فقیر به آموزش رایگان با کیفیت بالا در مدارس دولتی دسترسی دارند. از لحاظ تحصیلات تکمیلی نیز یکی از مقرون به صرفه ترین‌‌ها کشور‌ها در جهان است. کانادا در بین بهترین‌‌های جهان قرار دارد. دانشجویان به وام‌‌های دانشجویی مقرون به صرفه یا برنامه‌‌های کاهش شهریه، و همچنین لیست طولانی فرصت‌‌های بورسیه، دسترسی دارند. این موضوع نه تنها برای افراد کانادایی بلکه برای تازه واردان نیز صدق می‌کند.

تحصیل همچنین راهی برای مهاجرت است که برای بسیاری از افراد قابل دسترسی است.

مراقبت‌‌های بهداشتی همگانی

یکی دیگر از دلایل مهاجرت به کانادا و انتخاب این کشور ارائه خدمات درمانی و بهداشتی و مراقبتی است. مراقبت‌‌های بهداشتی رایگان جهانی مایه غرور کانادایی‌‌ها و حسادت جهانیان است. برخلاف بسیاری از سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی خصوصی در سایر کشورها، در کانادا، هر کسی می‌تواند بدون هیچ هزینه‌ای از تمام بیمارستان‌ها، پزشکان و اورژانس‌ها بازدید کند. صرف نظر از وضعیت اجتماعی یا شرایط پزشکی از قبل موجود، در کانادا، شما از حق انسانی برخوردار هستید که به دنبال کمک پزشکی در سطح جهانی باشید.

مراقبت‌‌های بهداشتی همگانی
مراقبت‌‌های بهداشتی همگانی

آب و هوای کانادا

تصورات غلط رایج باعث‌‌ شده شما باور کنید که کانادا یک کشور قطب شمال منجمد است. این درحالی است که کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان دارای آب و هوای متنوع شناخته می‌شود.  همچنین ۴ فصل متمایز از جمله تابستان‌‌های گرم و زمستان‌‌های معتدل دارد. به عنوان مثال، برخی از مناطق کانادا، مانند غرب کانادا، زمستان‌‌های بسیار معتدلی دارند و در برخی مناطق برف بسیار کمی وجود دارد.

آب و هوای کانادا دلیلی برای مهاجرت به کانادا
آب و هوای کانادا دلیلی برای مهاجرت به کانادا

شما این شانس را خواهید داشت که از بسیاری از فعالیت‌‌های تابستانی عالی مانند بازدید از پارک‌‌های ملی کانادا، سواحل، کمپینگ، پیاده روی، کایاک سواری، و همچنین تجربه فعالیت‌‌های زمستانی مانند اسکی، اسکیت روی یخ، کفش برفی و غیره لذت ببرید.

اقتصاد پایدار

کانادا دارای یک سیستم بانکی قابل اعتماد در سطح جهانی و یک ارز ثابت است. کانادا دسترسی آسان به بانک‌ها، وام‌ها و کمک‌های دولتی برای تجارت، سادگی در امور مالی از جمله انتقال پول بین‌المللی، جذب سرمایه سرمایه‌گذاری، ایجاد یک کسب‌وکار جدید، و خرید ملک یا زمین را ارائه می‌دهد. سیستم بانکی کانادا اغلب به عنوان با ثبات ترین سیستم بانکی جهان رتبه بندی ‌می‌شود.

اقتصاد پایدار کانادا
اقتصاد پایدار کانادا

امنیت

کانادا نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و در بین امن‌ترین مکان‌‌های جهان قرار دارد. برای مثال، میزان خشونت با اسلحه و قتل در کانادا بسیار کمتر از ایالات متحده است.

دولت دموکراتیک کانادا

در کانادا، همه افراد از جمله تازه واردها، زنان، اقلیت‌ها، ثروتمندان و فقرا، توانایی و حق عضویت در دولت را دارند. دولت کانادا نماینده مردم کانادا است.

طبیعت کانادا

کانادا مناظر طبیعی بی‌پایانی از جمله کوه‌های راکی، کوه‌های آپالاچی، دریاچه‌های بی‌شمار بی‌شمار، جنگل‌های وسیع و دست‌نخورده، آبشار نیاگارا، پارک ملی بنف، شفق شمالی، سه جبهه اقیانوسی و … را ارائه می‌دهد.

طبیعت کانادا و جذب مهاجران
طبیعت کانادا و جذب مهاجران
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا با ما تماس بگیرید.

مزایای مهاجرت به کانادا

دلایل مهاجرت به کانادا شاید توانسته باشد شما را ترغیب به انتخاب این کشور کند. اما اگر هنوز در انتخاب مقصد زندگی و آینده خود شک دارید، بهتر است مزایای مهاجرت به کانادا را نیز مطالعه کنید تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. برای مهاجرت به کانادا می‌توانید از مشاوران متبحر آرتا جابز مشاوره بگیرید.

استاندارد‌‌های زندگی بهتری با مهاجرت به کانادا خواهید داشت.

اگر شما فردی هستید که علاقه‌مند به تجربه استانداردهای زندگی بهتر هستید، به شما پیشنهاد‌‌ می‌شود که به بازدید از کانادا فکر کنید. بر اساس رتبه‌بندی کیفیت زندگی سازمان ملل، کانادا در رتبه نهم قرار دارد. بیش از ۲۰۰ کشور برای این مورد تجزیه و تحلیل شده‌اند. این آمار به وضوح تضمین‌‌ می‌کند که زندگی و اقامت در کانادا چقدر برای شما عالی است. این فرصت را برای شما فراهم‌‌ می‌کند تا از زندگی خود مانند قبل لذت ببرید.

کانادا استانداردهای زندگی بهتری را ارائه‌ می‌دهد
کانادا استانداردهای زندگی بهتری را ارائه‌ می‌دهد

می توانید از مزایای پزشکی مختلفی بهره‌مند شوید

کانادا نیز خدمات پزشکی برجسته‌ای را به مردم ارائه‌‌ می‌دهد. اگر علاقه‌مند به تجربه آن هستید، به شما پیشنهاد‌‌ می‌شود که به مهاجرت به کانادا فکر کنید. به عبارت دیگر، شما می‌توانید امکانات بهداشتی و درمانی با بودجه دولتی را در کشور کشف کنید. بنابراین، تضمین می‌شود که در نهایت هزینه‌های هنگفتی را که برای خدمات مراقبت‌های بهداشتی که دریافت می‌کنید، پرداخت نکنید. اگر مقیم دائم یا شهروند کانادا شوید،‌‌ می‌توانید خدمات اولیه مراقبت‌‌های بهداشتی را کاملاً رایگان دریافت کنید. بنابراین، شما اصلاً نیازی به نگرانی در مورد بیماری ندارید.

مهاجرت به کانادا و بهره‌مندی از مزایای پزشکی مختلف
مهاجرت به کانادا و بهره‌مندی از مزایای پزشکی مختلف

کانادا آسایش و امنیت را فراهم‌ می‌کند

در دنیای امروز، ما به شدت نگران ایمنی و امنیت نیز هستیم. اگر شما چنین فردی هستید، پیشنهاد مشاوران آرتا جابز این است که کانادا را به عنوان کشور مقصد خود برای اقامت انتخاب کنید. زمانی که در کانادا هستید محیطی امن و تمیز محاصره خواهید کرد. برخلاف کشورهای همسایه مانند ایالات متحده، شما قادر خواهید بود قوانین سختگیرانه اسلحه را در کانادا کشف کنید. هیچ جنگ داخلی نیز در کشور وجود ندارد. این یکی از آرام ترین کشورهایی است که‌‌ می‌توانید در آن مستقر شوید. بنابراین، زمانی را که در کانادا‌‌ می‌گذرانید دوست خواهید داشت.

آسایش و امنیت با مهاجرت به کانادا
آسایش و امنیت با مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، کشوری با اقتصاد رو به رشد

در کانادا، شما قادر خواهید بود اقتصاد رو به رشدی را مشاهده کنید. به همین دلیل نیازی نیست که زیاد نگران آینده اقتصاد کشور باشید. شرایط و زندگی برای همه امیدوارکننده به نظر می‌رسد و شما می‌توانید فرصت‌های زیادی را به دست آورید. بنابراین، لازم نیست قبل از شروع حرفه خود یا حتی راه اندازی کسب و کار خود در کانادا از طریق برنامه‌‌های استانی کانادا برای بازرگانان، دوباره فکر کنید. از سال ۱۳۹۵، اقتصاد کشور رشد ۴.۳ درصدی را تجربه کرده است. این رشد در آینده نیز رو به افزایش است. از سوی دیگر، کانادا یکی از قدرتمندترین کشورهایی است که‌‌ می‌توانید در آنجا در جهان نیز به آن پی ببرید. این کشور یکی از کشورهای G8 نیز هست. بنابراین، تحت امنیت اقتصادی قوی از حداکثر محافظت برخوردار هستید.

اقتصاد رو به رشد کانادا
اقتصاد رو به رشد کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر است

وقتی به کشورهایی که در جهان‌‌ می‌توانید آنها را پیدا کنید نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که گرفتن روابط عمومی کانادایی کار نسبتاً آسانی است. بنابراین،‌‌ می‌توانید به این فکر کنید که آن را یک کشور مهاجرپذیر نیز بنامید. با شرایطی که دارید، فرصت خوبی برای مهاجرت به کانادا برای شما فراهم‌‌ می‌شود.

کانادا کشور مهاجرپذیر
کانادا کشور مهاجرپذیر

 تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی از مهارت‌‌های اساسی را که دارید تقویت کنید. سپس‌‌ می‌توانید مراحل درخواست روابط عمومی کانادا را طی کرده و ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. زمان لازم برای دریافت ویزای اقامت دائم در کانادا کمتر از یک سال خواهد بود، با این فرض که تمام شرایط لازم را دارید.

کانادا دارای بهترین موسسات آموزشی است.

شما‌‌ می‌توانید پس از اقامت در کانادا به فکر بزرگ کردن خانواده خود باشید. در حالی که این کار را انجام‌‌ می‌دهید، فرصتی برای ارائه یک تجربه آموزشی قوی به فرزندان خود خواهید داشت. از مهدکودک گرفته تا دانشگاه، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که به فرزندتان برخی از مدارک آموزشی برجسته ارائه می‌شود. بنابراین، به شدت تشویق می‌شوید که به فکر گذراندن مراحل درخواست روابط عمومی و استقرار در کشور باشید.

موسسات آموزشی کانادا
موسسات آموزشی کانادا

اکنون از تمام دلایل بزرگی که برای مهاجرت به کانادا و اقامت در آنجا وجود دارد آگاه هستید. در حالی که این حقایق را در ذهن دارید، به شدت تشویق‌‌ می‌شوید که به مرحله بعدی بروید. در این صورت می‌توانید از زندگی‌تان مانند هرگز در کشوری مانند کانادا لذت ببرید. این‌‌ می‌تواند یک تجربه ارزشمند نیز باشد.

راه‌‌های مهاجرت به کانادا

تحت اکسپرس اینتری، کارگران ماهر فدرال در ۳۴۷ شغل واجد شرایط که حداقل معیارهای ورود را دارند، نمایه ابراز علاقه را به استخر اکسپرس انتری ارسال‌‌ می‌کنند. مشخصات کاندیداها در استخر تحت یک سیستم رتبه بندی جامع رتبه بندی‌‌ می‌شوند. کاندیداهایی که بالاترین رتبه را دارند برای دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم در نظر گرفته‌‌ می‌شوند. داوطلبانی که دعوتنامه دریافت‌‌ می‌کنند باید درخواست کامل خود را در یک تاخیر ۹۰ روزه ارسال کنند.

مهاجرت به کشور کانادا
مهاجرت به کشور کانادا

کارگران ماهر فدرال

کارگران ماهر فدرال افرادی هستند که دارای تحصیلات، تجربه کاری، سن و توانایی‌‌های زبانی مناسب تحت یکی از زبان‌‌های رسمی کانادا هستند. این افراد طبق سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری برای درخواست اقامت دائم انتخاب‌‌ می‌شوند.

کارگران ماهر فدرال
کارگران ماهر فدرال

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در استخر اکسپرس اینتری به عنوان کارگر ماهر فدرال، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند. شرایطی که در ادامه گفته می‌شوند، از شرایط ضروری مهاجرت به کانادا است.

شرایط کارگران ماهر فدرال

 • داشتن یک سال سابقه کار مستمر تمام وقت با حقوق یا معادل آن در استخدام مستمر پاره وقت در ۱۰ سال گذشته در یکی از ۳۴۷ شغل واجد شرایط فهرست شده تحت سیستم طبقه‌بندی ملی مشاغل.
 • تجربه کاری باید در نوع مهارت ۰ (شغل‌‌های مدیریتی)، سطح مهارت A (مشغله‌‌های حرفه ای) یا سطح مهارت B (شغل‌‌های فنی و مشاغل ماهر) به معنای سیستم ‌‌طبقه‌بندی ملی مشاغل ‌‌طبقه‌بندی شود.
 • نیاز است تا حداقل امتیاز شبکه امتیاز کارگر ماهر که از شش عامل تشکیل شده است، کسب کنید. نمره قبولی فعلی ۶۷ امتیاز است.
 • تحت آزمون زبان از یک شخص ثالث شناخته شده قرار بگیرید و مهارت‌‌های زبانی سطح متوسط ​​را به زبان انگلیسی یا فرانسوی مطابق با معیار زبان کانادایی ۷ نشان دهید.
کسب نمره قبولی برای مهاجرت به کانادا
کسب نمره قبولی برای مهاجرت به کانادا
 • داشتن بودجه مناسب برای تسویه حساب
 • یک پیشینه امنیتی و معاینه پزشکی موفق را پشت سر بگذارید.

شش معیار ارزیابی متقاضیان کارگران ماهر فدرال

متقاضیان واجد شرایط بر اساس شش عامل ارزیابی‌‌ می‌شوند تا واجد شرایط بودن آنها برای مهاجرت به کانادا مشخص شود. متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید در مجموع ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را کسب کنند.

معیار ارزیابی متقاضیان کارگران ماهر فدرال
معیار ارزیابی متقاضیان کارگران ماهر فدرال

مشاوران آرتا جابز عوامل انتخاب را که بر اساس آن ارزیابی صورت می‌گیرد را در ادامه شرح داده‌اند.

 • تحصیلات
 • زبان
 • سابقه کار
 • سن
 • استخدام ترتیب داده شده
 • تطبیق پذیری

در ادامه مقاله مشاوران آرتا جابز شما را با راه‌های مهاجرت به کانادا آشنا خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با همکاران ما در گروه بین المللی آرتا تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.